Getresponse 10.2016_1

Otwarte Studio Brief TV zaprasza

Brief TV / Inspiracje

Jesteś specjalistą w dziedzinie mediów, reklamy czy biznesu? Masz coś ciekawego do powiedzenia? Zgłoś się do Otwartego Studia Brief i porozmawiaj z naszymi dziennikarzami przed kamerą.

-

W sieci powstają kolejne serwisy, które dają szansę internautom wyrazić swoje zdanie w formie pisanych treści. Tak działa między innymi niezwykle popularny serwis natemat.pl. Mając na uwadze wzrost popularności form wideo, Brief postanowił pójść o krok dalej. Taka jest geneza "Otwartego Studia" Brief! Każdy może wysłać swoją propozycję tematu na adres studio@brief.pl. Autorzy najciekawszych otrzymają zaproszenie do redakcji magazynu, a nagrana rozmowa z przedstawicielem redakcji Brief trafi na stronę www.brief.pl oraz na Youtube.com.

- Wartościowe treści wideo są w internecie zjawiskiem bardzo pożądanym, zarówno z prespektywy konsumentów jak i reklamodawców budujących wizerunek swoich marek - komentuje Marcin Nowacki, dyrektor Brief TV. - Trend ten jest zwłaszcza dobrze widoczny w ostatnich latach. Mówi się, że YouTube to obecnie druga co do wielkości wyszukiwarka na świecie (zaraz po Google). Swoją popularność zawdzięcza lawinowo rosnącej ilości urządzeń takich jak tablety, smartfony czy smart tv. Obraz angażuje na wiele sposobów - liczby i tekst nie są tak sugestywne. Tekst może wzbudzić zainteresowanie, ale to obrazy urzeczywisniają zjawiska. Stąd wszechobecna forma wideo w portalach internetowych, mediach społecznościowych, czy nawet w otaczającym nas świecie - podsumowuje Nowacki.

::

Kanał Brief TV na Youtubie działa już od 2008 roku. Do tej pory zostało na nim zamieszczonych ponad 860 materiałów, które w sumie zanotowały ponad 700 tys. odsłon. Większość materiałów to wywiady z osobami ściśle związanymi z marketingiem, reklamą i biznesem oraz debaty na temat bieżących trendów komunikacji marketingowej. Powstanie Otwartego Studia wiąże się z rozwojem działu wideo w Brief.

- Na Brief.pl konsekwentnie od 2007 roku tworzymy materiały informacyjne, sylwetki specjalistów, rozmowy z ciekawymi ludzmi - mówi Nowacki. - Chcemy to kontynuować zapraszając do naszego "Studia Otwarego" wszystkich ekspertów z ciekawym światopoglądem i specjalistów nie tylko branżowych.
Będziemy w dalszym stopniu udowadniać, że nie tylko treści rozrywkowe mają swoje miejsce i znaczenie w percepcji widzów wszędobylskich dziś ekranów.

"Otwarte Studio" Brief działa w ramach trzech obszarów tematycznych: inMedia, inSocial, inBiznes. inMedia to rozmowy o nowych trendach w mediach tradycyjnych, o tym jak się zmieniają i dostosowują do świata, który staje się coraz bardziej cyfrowy. Redakcja Brief postanowiła oddzielić komunikację marketingową i działania w mediach społecznościowych od inMedia – w ten sposób powstał inSocial, którego pierwsze realizacje można już zobaczyć na kanale Brief. inBiznes przeznaczony jest dla osób przedsiębiorczych, mających pomysł na własną działalność lub startup.

 

Na kanale Brief TV dostępne są już dwa materiały z cyklu inSocial:

- wywiad z Jackiem Gadzinowskim, BrandTube

- wywiad z Maciejem Trojanowiczem, SzeriSzeri

::

Link do kanału Brief TV na Youtube: https://www.youtube.com/user/Briefpl

 

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.