Chocolissimo - 10.2016

Apple zwolnił tempo?

Apple zwolnił tempo?

Brief.pl / Technologie

Nie milkną głosy po prezentacji nowych modeli telefonów iPhone6, iPhone 6 Plus oraz długo oczekiwanego smartwatcha od Apple. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych informacji na temat nowych telefonów producenta z Cupertino.

-

Nowy wygląd

Oba zaprezentowane modele różnią się od poprzedników. Są przede wszystkim cieńsze i mają bardziej zaokrąglone krawędzie. Jednak najważniejszą zmianą jest wielkość wyświetlacza: odpowiednio 4,7 cala i 5,5 cala dla modelu z plusem. iPhone’y 5 mogą się pochwalić zaledwie 4 calowym wyświetlaczem.

Czy telefon z 5,5 calowym wyświetlaczem nie jest przesadą? Zobaczymy w praktyce, ale pamiętajmy, że jeszcze niedawno Apple przekonywało, iż 4 cale to wystarczająca wielkość ekranów.

Procesor

Marketingowym samobójstwem byłoby pokazanie światu nowego modelu bez poprawy jego wydajności. Dlatego też uzbrojenie iPhonów 6 w procesor nowej generacji A8 nie powinno zaskakiwać. Jest on o 13 proc. mniejszy od swojego poprzednika, ale o 25 proc. wydajniejszy.

iphone 6

Aparat

Matryca 8 Mpix może nie jest największą jaka istnieje, ale bądźmy poważni. Do zdjęć, które dodajemy na profile społecznościowe (które i tak te zdjęcia konwertują) to wystarczy. Apple słusznie skupił się na tym, aby poprawić jakość zdjęć, a nie rozdzielczość: szybszy autofokus, stabilizacja optyczna obrazu, redukcja szumów. Dodatkowo dosyć jasna przesłona f/2.2 oraz możliwość robienia zdjęć panoramicznych – to powinno wystarczyć fotografom amatorom. Warto wspomnieć też o przedniej kamerze, którą wykorzystujemy do robienia #selfie – 3,2 Mpix, przesłona taka sama jak w głównej i możliwość robienia seryjnych fotek w HDR.

ApplePay, czyli nowa bankowość

To jest chyba najciekawsza rzecz obwieszczona podczas konferencji. Nowe słuchawki Apple’a są wyposażone w NFC (near field communication), które jest wykorzystywane do płacenia telefonem na podobnej zasadzie jak kartami zbliżeniowymi. Aby potwierdzić płatność należy użyć czytnika linii papilarnych zainstalowanego w telefonie.

Apple gwarantuje bezpieczeństwo transakcji – sprzedający nie będzie widział numeru naszej karty, którą domyślnie może być ta podpięta do konta iTunes. Apple nie będzie też zbierał informacji o zakupach, które robimy. Pytanie brzmi, czy po ostatniej wpadce iCloud zaufamy na tyle, aby płacić zbliżeniowo telefonami od tego samego producenta.

Apple dogadało się już z głównymi bankami w USA (ApplePay obsługuje ponad 80 proc. kart w Stanach) oraz 22 tysiącami punktów sprzedaży. Nieźle jak na początek, zobaczymy jak zadziałają płatności w Europie.

::

Oczywiście razem z nowymi produktami czas na aktualizację system do iOS8, która będzie możliwa od 17 września, czyli 2 dni przed premierą iPhona 6 i 6 Plus.

Podsumowując prezentację: nie zostaliśmy zaskoczeni nowymi funkcjami, czy rewolucyjnymi zmianami. Większość prezentowanych funkcji nowych modeli telefonów od dawna posiada konkurencja. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że pod kątem technologicznym Apple już dawno został doścignięty przez konkurencję. Jedyną przewagą pozostaje perfekcyjne wykonanie oraz design… Chociaż gdy spojrzymy na Apple Watch możemy mieć co do tej drugiej przewagi pewne wątpliwości.

::

Obserwuj autora na Twitterze:

@Artur_Roguski

::

Źródło: www.apple.com/pr

 

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.