Apple zwolnił tempo?

Apple zwolnił tempo?

Brief.pl / Technologie

Nie milkną głosy po prezentacji nowych modeli telefonów iPhone6, iPhone 6 Plus oraz długo oczekiwanego smartwatcha od Apple. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych informacji na temat nowych telefonów producenta z Cupertino.

-

Nowy wygląd

Oba zaprezentowane modele różnią się od poprzedników. Są przede wszystkim cieńsze i mają bardziej zaokrąglone krawędzie. Jednak najważniejszą zmianą jest wielkość wyświetlacza: odpowiednio 4,7 cala i 5,5 cala dla modelu z plusem. iPhone’y 5 mogą się pochwalić zaledwie 4 calowym wyświetlaczem.

Czy telefon z 5,5 calowym wyświetlaczem nie jest przesadą? Zobaczymy w praktyce, ale pamiętajmy, że jeszcze niedawno Apple przekonywało, iż 4 cale to wystarczająca wielkość ekranów.

Procesor

Marketingowym samobójstwem byłoby pokazanie światu nowego modelu bez poprawy jego wydajności. Dlatego też uzbrojenie iPhonów 6 w procesor nowej generacji A8 nie powinno zaskakiwać. Jest on o 13 proc. mniejszy od swojego poprzednika, ale o 25 proc. wydajniejszy.

iphone 6

Aparat

Matryca 8 Mpix może nie jest największą jaka istnieje, ale bądźmy poważni. Do zdjęć, które dodajemy na profile społecznościowe (które i tak te zdjęcia konwertują) to wystarczy. Apple słusznie skupił się na tym, aby poprawić jakość zdjęć, a nie rozdzielczość: szybszy autofokus, stabilizacja optyczna obrazu, redukcja szumów. Dodatkowo dosyć jasna przesłona f/2.2 oraz możliwość robienia zdjęć panoramicznych – to powinno wystarczyć fotografom amatorom. Warto wspomnieć też o przedniej kamerze, którą wykorzystujemy do robienia #selfie – 3,2 Mpix, przesłona taka sama jak w głównej i możliwość robienia seryjnych fotek w HDR.

ApplePay, czyli nowa bankowość

To jest chyba najciekawsza rzecz obwieszczona podczas konferencji. Nowe słuchawki Apple’a są wyposażone w NFC (near field communication), które jest wykorzystywane do płacenia telefonem na podobnej zasadzie jak kartami zbliżeniowymi. Aby potwierdzić płatność należy użyć czytnika linii papilarnych zainstalowanego w telefonie.

Apple gwarantuje bezpieczeństwo transakcji – sprzedający nie będzie widział numeru naszej karty, którą domyślnie może być ta podpięta do konta iTunes. Apple nie będzie też zbierał informacji o zakupach, które robimy. Pytanie brzmi, czy po ostatniej wpadce iCloud zaufamy na tyle, aby płacić zbliżeniowo telefonami od tego samego producenta.

Apple dogadało się już z głównymi bankami w USA (ApplePay obsługuje ponad 80 proc. kart w Stanach) oraz 22 tysiącami punktów sprzedaży. Nieźle jak na początek, zobaczymy jak zadziałają płatności w Europie.

::

Oczywiście razem z nowymi produktami czas na aktualizację system do iOS8, która będzie możliwa od 17 września, czyli 2 dni przed premierą iPhona 6 i 6 Plus.

Podsumowując prezentację: nie zostaliśmy zaskoczeni nowymi funkcjami, czy rewolucyjnymi zmianami. Większość prezentowanych funkcji nowych modeli telefonów od dawna posiada konkurencja. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że pod kątem technologicznym Apple już dawno został doścignięty przez konkurencję. Jedyną przewagą pozostaje perfekcyjne wykonanie oraz design… Chociaż gdy spojrzymy na Apple Watch możemy mieć co do tej drugiej przewagi pewne wątpliwości.

::

Obserwuj autora na Twitterze:

@Artur_Roguski

::

Źródło: www.apple.com/pr

 

Zobacz inne polecane artykuły

Ruszyły zgłoszenia do 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie

Brief.pl / Aktualności

Ruszyły zgłoszenia do 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie
Ruszyły zgłoszenia do 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie

7 lat, blisko 300 firm i ponad 400 laureatów. Ranking 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie to najstarsza, bo trwająca już 7. rok inicjatywa, która pomaga budować i promować segment innowacyjnego oraz kreatywnego biznesu w Polsce. Jej celem jest porządkowanie rynku oraz otwieranie przed przedsiębiorcami możliwości networkingowych i biznesowych. W tym roku, przy okazji 7. urodzin, ranking doczekał się kilku zmian...

Już ponad 3000 osób pobrało aplikację Quertes. Łączy ich miłość do domowego jedzenia

Brief.pl / Aktualności

Już ponad 3000 osób pobrało aplikację Quertes. Łączy ich miłość do domowego jedzenia
Już ponad 3000 osób pobrało aplikację Quertes. Łączy ich miłość do domowego jedzenia

Na czym polega aplikacja Quertes? To zupełnie nowe spojrzenie na dzielenie się. Przypadki AirBnB czy Ubera pokazują, że ekonomia współdzielenia staje się coraz bardziej popularna. Odchodzimy od sztywnych reguł, a ludzie chcą wykorzystywać i monetyzować swoje umiejętności. Na tej zasadzie powstała aplikacja Quertes, miejsce które łączy ludzi gotujących prywatnie tymi, którzy chcą przełamać rutynę i zjeść coś nowego, pysznego i domowego. Pobierając darmową aplikację ludzie gotujący prywatnie w domach mogą sprzedać to, co przygotują, a Foodies mają możliwość kupienia domowego jedzenia.

Czym jest marketing afiliacyjny i dlaczego warto go poznać?

Magazyn / Aktualności

Czym jest marketing afiliacyjny i dlaczego warto go poznać?
Czym jest marketing afiliacyjny i dlaczego warto go poznać?

Marketing afiliacyjny, jako rodzaj działań marketingowych online, powinna znać każda duża i średnia firma, prowadząca aktywną sprzedaż w sieci. Stwarza on optymalne warunki do promocji produktów i usług, zapewniając jednocześnie dodatkowe korzyści, wynikające ze współpracy z siecią afiliacyjną. Choć zainteresowanie nim stale wzrasta, wciąż nie wszyscy mają świadomość istnienia tego rozwiązania i nie dla wszystkich jest ono zrozumiałe. Czym zatem jest afiliacja i kto powinien z niej skorzystać?