Getresponse 10.2016_1

Facebook: wakacyjne zmiany

Facebook: wakacyjne zmiany

Brief.pl / Aktualności

Sierpień to czas odpoczynku, korzystania ze słonecznej pogody i tak zwanej "plaży" w pracy. Krótko mówiąc okres, w którym zazwyczaj mamy trochę mniej pracy niż w innych miesiącach. Jednak nie jest tak wszędzie. Facebook tuż przed końcem wakacji wprowadził kilka istotnych funkcji w swoim serwisie.

-

Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany. Jak zwykle część z nich jest istotna wyłącznie dla marketerów:

Wieczorne reklamy

Serwis wprowadził możliwość emisji reklam w zależności od pory dnia. Dzięki temu możemy stworzyć jeszcze więcej formatów reklam (grafik, tekstów), co pomoże nam w jeszcze lepszej optymalizacji kampanii. Przykładowo uruchamiamy kampanię, której grafika przedstawia produkt rano, w ciągu dnia, wieczorem i w nocy. Po pewnym czasie możemy sprawdzić, o której porze dnia kampania daje najlepsze rezultaty. Dodatkowo jest to świetna informacja opisująca naszą grupę docelową!

Funkja dostępna wyłącznie w Power Editorze.

Liczba G ma znaczenie

Reklamy na Facebooku możemy też targetować według szybkości łącza z jakiego korzystają użytkownicy. Serwis podejmuje decyzję czy zaliczyć nas do grupy 2G, 3G czy 4G na podstawie danych historycznych z ostatnich 30 dni. Z tej możliwość szczególnie ucieszą się operatorzy komórkowi oraz firmy oferujące internet.

Funkcja również dostępna w Power Editorze (w opcjach targetowania reklam szukaj: behaviors -> mobile device user -> network connection).

Sprawdź jak sprzedaje mobile

Wprowadzono również nowe raportowanie kampanii. Teraz marketerzy mogą sprawdzić, które urządzenia (komputer, smartfone, tablet) najlepiej konwertują. Czy odsłony mobilne naszej kampanii zwiększają sprzedaż na komputerze? A może jest odwrotnie? Tego również dowiemy się z nowych raportów. Dane pobierane są z aplikacji (mobile) oraz z pikseli konwersji (WWW). Kolejny argument za tym, żeby prowadzić skuteczne kampanie sprzedażowe na Facebooku.

Koniec wymuszania polubień strony przez aplikacje

To akurat zmiana, z której ucieszą się głównie użytkownicy a nie marketerzy. Robienie aplikacji konkursowych, aby zwiększyć liczbę fanów nagle przestało mieć sens. Zresztą zawsze duża część "konkursowych fanów" klikała "unlike" po zakończeniu konkursu lub promocji. Dodatkowo użytkownicy, którzy usuwają naszą stronę ze swojego profilu lub treści ze strumienia wiadomości dają znak edge rankowi, że tworzymy mało angażujący content. Odbija się to negatywnie na zasięgu wpisów.

Zachowaj na później!

Już w lipcu serwis wprowadził możliwość zapamiętania najciekawszych dla nas treści, do których możemy w każdej chwili wrócić. Do "zapamiętanych" możemy dodać linki, wideo, miejsca czy muzykę. Opcja dostępna po rozwinięciu menu posta w prawym górnym rogu.

Niestety ta funkcja jeszcze nie jest dostępna dla wszystkich.

Kolejne zmiany w edge ranku

O nich pisaliśmy kilka dni wcześniej -> kliknij

::

Źródło: newsroom.fb.com

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.