Nowoczesne kierunki na Politechnice

Nowoczesne kierunki na Politechnice

Brief.pl / Patronaty

Politechnika Białostocka rusza w tym roku akademickim z nowym programem studiów podyplomowych. Podlasie wreszcie doczekało się tak nowoczesnych kierunków jak „Marketing Internetowy”, „Front-end development”, czy „Aplikacje Mobilne”.

-

Wydział Informatyki postawił sobie wysoko poprzeczkę i rozszerzył ofertę studiów podyplomowych o 6 nowoczesnych kierunków. Większość z nich skoncentrowanych jest wokół branży internetowej, której dynamika rozwoju jest jedną z najwyższych. Studia mają kształcić specjalistów, na których jest realne zapotrzebowanie na rynku pracy. Mają przy tym przekazywać jak najbardziej praktyczną wiedzę, czerpaną wprost z doświadczeń i umiejętności wykładowców. Dobór kadry budzi tyleż samo emocji, co sam fakt powstania innowacyjnych kierunków. Politechnika zaprosiła do udziału w tym przedsięwzięciu uznanych ekspertów w wieloletnim praktycznym doświadczeniem. Nie tylko poprowadzą oni zajęcia, ale także aktywnie współtworzą zakres programowy studiów. Na tematykę zajęć wpływ mają także partnerzy biznesowi, z którymi Uczelnia nawiązała współpracę. Dzięki zaangażowaniu biznesu, słuchacze będą mogli spróbować swoich sił na prawdziwych case study z rynku, a najlepsi zdobyć możliwość stażu w Infinity Group – jednej z czołowych polskich agencji interaktywnych, czy QBurst – międzynarodowej firmie tworzącej aplikacje mobilne.

Dla kogo?

Marketing internetowy” jest kierowany do przedsiębiorców oraz wszystkich, którzy chcą wiedzieć jak najwięcej o efektywnym wykorzystaniu nowych mediów w komunikacji marketingowej. To sposób na podniesienie kwalifikacji i zdobycie przydatnej specjalizacji, niezależnie od tego, czy celem słuchacza jest praca w agencji interaktywnej, w dziale marketingu, czy prowadzenie lub promocja własnej działalności w internecie.

Patronem kierunku "Marketing internetowy' jest Brief.pl. Jednym z wykładowców jest Artur Roguski, który jest w Brief odpowiedzialny za rozwój mediów online.

::

W przyszłym roku Wydział Informatyki da też możliwość nauki na kierunku „Wizualizacja i grafika 3D”. To studia zarówno dla początkujących jak i średnio zaawansowanych grafików. Wystarczy posiadać ogólną znajomość specyfiki i podstawowej terminologii tworzenia wizualizacji w trzech wymiarach.

O wizualną stronę internetu dbają także programiści wdrażający interfejsy użytkownika, czyli, w uproszczeniu to, co widzimy i obsługujemy w przeglądarce. „Front-end development” to studia, które mogą stanowić uzupełnienie wcześniej zdobytych wiadomości dotyczących programowania aplikacji internetowych, ale także można je traktować jako punkt wyjścia dla osób, które z programowaniem i projektowaniem nie miały dotąd styczności. Dają absolwentom szansę pracy w agencjach interaktywnych na takich stanowiskach jak Web Developer, Web Designer, czy Front-End Developer.

Na rynku pracy nie przestaje wzrastać zapotrzebowanie na programistów aplikacji mobilnych.

Politechnika już po raz drugi rekrutuje na studia podyplomowe mające na celu ułatwienie dołączenia do grona twórców oprogramowania na urządzenia przenośne. Specjalizacja jest skierowana do informatyków oraz absolwentów innych kierunków pokrewnych (matematyka, fizyka, elektronika itp.). Od kandydatów wymagana jest styczność z przynajmniej jednym, dowolnym językiem programowania obiektowego oraz ogólna wiedza na temat podstaw systemów operacyjnych oraz sieci komputerowych.

Uczelnia zmienia także oblicze kierunków związanych z administracją. W przeciwieństwie do innych tego typu studiów w regionie, nie koncentruje się wyłącznie na aspektach prawnych. „Elektroniczna Administracja” to studia podyplomowe przekazujące także wiedzę dotyczącą technologii ICT (ang. Information and Communications Technology) wykorzystywanych do realizacji zadań administracyjnych.

Wśród nowych kierunków studiów podyplomowych znalazły się także „Systemy Cyfrowe” oraz „Systemy Microsoft”.

 

Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów (z wyjątkiem Wizualizacji i grafiki 3D) już się rozpoczęła i potrwa do 2. października.

 

Szczegółowe informacje o programie studiów, kosztach i rekrutacji dostępne są na stronie www.wi.pb.edu.pl/podyplomowe  

Dodatkowych informacji udziela: dr inż. Paweł Tadejko, kierownik studiów podyplomowych

::

Zobacz inne polecane artykuły

Ruszyły zgłoszenia do 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie

Brief.pl / Aktualności

Ruszyły zgłoszenia do 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie
Ruszyły zgłoszenia do 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie

7 lat, blisko 300 firm i ponad 400 laureatów. Ranking 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie to najstarsza, bo trwająca już 7. rok inicjatywa, która pomaga budować i promować segment innowacyjnego oraz kreatywnego biznesu w Polsce. Jej celem jest porządkowanie rynku oraz otwieranie przed przedsiębiorcami możliwości networkingowych i biznesowych. W tym roku, przy okazji 7. urodzin, ranking doczekał się kilku zmian...

Już ponad 3000 osób pobrało aplikację Quertes. Łączy ich miłość do domowego jedzenia

Brief.pl / Aktualności

Już ponad 3000 osób pobrało aplikację Quertes. Łączy ich miłość do domowego jedzenia
Już ponad 3000 osób pobrało aplikację Quertes. Łączy ich miłość do domowego jedzenia

Na czym polega aplikacja Quertes? To zupełnie nowe spojrzenie na dzielenie się. Przypadki AirBnB czy Ubera pokazują, że ekonomia współdzielenia staje się coraz bardziej popularna. Odchodzimy od sztywnych reguł, a ludzie chcą wykorzystywać i monetyzować swoje umiejętności. Na tej zasadzie powstała aplikacja Quertes, miejsce które łączy ludzi gotujących prywatnie tymi, którzy chcą przełamać rutynę i zjeść coś nowego, pysznego i domowego. Pobierając darmową aplikację ludzie gotujący prywatnie w domach mogą sprzedać to, co przygotują, a Foodies mają możliwość kupienia domowego jedzenia.

Czym jest marketing afiliacyjny i dlaczego warto go poznać?

Magazyn / Aktualności

Czym jest marketing afiliacyjny i dlaczego warto go poznać?
Czym jest marketing afiliacyjny i dlaczego warto go poznać?

Marketing afiliacyjny, jako rodzaj działań marketingowych online, powinna znać każda duża i średnia firma, prowadząca aktywną sprzedaż w sieci. Stwarza on optymalne warunki do promocji produktów i usług, zapewniając jednocześnie dodatkowe korzyści, wynikające ze współpracy z siecią afiliacyjną. Choć zainteresowanie nim stale wzrasta, wciąż nie wszyscy mają świadomość istnienia tego rozwiązania i nie dla wszystkich jest ono zrozumiałe. Czym zatem jest afiliacja i kto powinien z niej skorzystać?