Technologie ubieralne: 5 przykładów

Technologie ubieralne: 5 przykładów

Brief.pl / Technologie

Inteligentne bransoletki, zegarki, okulary, opaski, ubrania, a nawet bielizna. Rynek ubieralnych technologii (zwanych również wearable devices) rośnie w siłę, a ceny wielu innowacyjnych urządzeń są przystępne dla przeciętnego konsumenta. Przedstawiamy pięć ciekawych pomysłów na wykorzystanie nowych technologii.

-

Pierścionki Ringly

Ringly to inteligentny pierścionek, idealny dla kobiet, które kochają nowinki technologiczne równie mocno co biżuterię. Jest ciekawą alternatywą dla dostępnych na rynku zegarków, opasek i bransoletek, które w dużej mierze ze względu na swój design dedykowane są mężczyznom. Dostępny w czterech wersjach kolorystycznych, pokryty złotem pierścionek na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie zwyczajnie, jednak zsynchronizowany ze smartfonem jest przydatnym gadżetem dla kobiet, które stale gubią telefon na dnie torebki. Za pomocą wibracji Ringly może je poinformować o przychodzących połączeniach, wiadomościach, a także powiadomieniach z różnego rodzaju serwisów. Wibracje będą silniejsze lub słabsze w zależności od preferencji. Ich natężenie można dostosować m.in. do konkretnych kontaktów. Aplikacja obsługująca urządzenie jest dostępna dla systemów Android oraz iOS. W przedsprzedaży cena pierścionka wynosi 145 dol., a finalnie jej koszt wzrośnie o 50 dol.

::

Bransoletki MEMI

W listopadzie ubiegłego roku na platformie crowdfundingowej pojawił się projekt inteligentnej bransoletki MEMI. Autorki postawiły na jej stylowy i nowoczesny wygląd. Gadżet zaprojektowany przez panie dla pań jest już dostępny w przedsprzedaży, która potrwa do sierpnia bieżącego roku. Urządzenie działa na podobnych zasadach co pierścionek Ringly, wykorzystując bezprzewodowe połączenie Bluetooth. Aplikacja dzięki, której zsynchronizujemy bransoletkę ze smartfonem dostępna jest jednak tylko dla systemu iOS. MEMI w chwili obecnej kosztuje 150 dolarów.

::

Biżuteria bezpieczeństwa Cuff 

Twórcy biżuterii Cuff postanowili wykorzystać nowe technologie dla zapewnienie bezpieczeństwa ich użytkownikom. Stworzyli bransoletki, naszyjniki i breloczki wyposażone w CuffLink, czyli mały, bezprzewodowy moduł, dzięki któremu można połączyć biżuterię ze smartfonem. Jak dotąd jest to możliwe jedynie z urządzeniami z systemem iOS, jednak w niedalekiej przyszłości ma pojawić się wersja dla Androida. Za pomocą aplikacji można stworzyć Cuff Circle, czyli grupę osób, która zostanie powiadomiona w przypadku grożącego nam niebezpieczeństwa. Stanie się tak, gdy wykonamy zaprogramowany w urządzeniu ruch. Ceny elementów biżuterii wahają się w przedziale od 50 do 100 dolarów.

::

Zobacz również

Ring: jeden by wszystkim sterować

::

 

Koszulki OMsignal 

O ile liczba inteligentnych bransoletek i zegarków stale rośnie, o tyle w przypadku ubrań rynek jest dużo bardziej ubogi. Ciekawą propozycją dla wszystkich sceptycznie nastawionych do „ubieralnych technologii”, jest koszulka zaprojektowana przez amerykańską firmę OMsignal. T-shirt dostępny w sześciu kolorach różni się od tych noszonych przez nas na co dzień obecnością modułu, który zbiera informacje z czujników zamieszczonych na koszulce. Czujniki te analizują pracę serca, płuc, a także intensywność wykonywanych przez nas ruchów. Zebrane informacje trafiają do aplikacji mobilnej poprzez Bluetooth. Cena koszulki, pełniącej rolę trenera personalnego to 199 dol.

::

Bielizna Fundawear

Ciekawy pomysł na zastosowanie nowych technologii miała w ubiegłym roku firma Durex, która zaprojektowała bieliznę wyposażoną w czujniki, dzięki której odległość nie stanowi bariery dla dotyku. Dwie osoby oddalone od siebie setki kilometrów mogą wzajemnie sterować odczuwaną przez partnera przyjemnością, za pomocą specjalnej aplikacji, która zawiera diagramy intymnych części ciała.

::

© Kirill KedrinskiZobacz portfolio

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.