The Casual Sex Project

The Casual Sex Project

Brief.pl / Aktualności

Profesor z NYU Zhana Vrangalova postanowiła odczarować seks bez zobowiązań i przyjrzeć się mu dokładniej. Tak powstał The Casual Sex Project – platforma pełna sex-opowieści.

-

Współcześnie relacje międzyludzkie coraz silniej odbiegają od tradycyjnego schematu. Popularne są związki nie-monogamiczne, przybierające różne formy i jednorazowe przygody wzbogacające życie seksualne. Mimo że tego typu relacje nie są zjawiskiem nowym, to dopiero od niedawna mówi się o nich z taką otwartością. Postęp technologii w połączeniu z rosnącym wyzwoleniem seksualnym spowodowały wysyp narzędzi ułatwiających nam znalezienie partnera, chociażby na jedną noc. W zależności od preferencji możemy wybierać pomiędzy wieloma komunikatorami, wśród których największym boom przeżywa obecnie Tinder.

::

Zobacz również

Seks się (nie) zawsze sprzedaje

::

Jednak zdaniem Zhany Vrangalovej – profesor z Uniwersytetu w Nowym Jorku, we współczesnym społeczeństwie wciąż pokutuje przekonanie, że seks jest dopuszczalny i zdrowy jedynie w granicach relacji długoterminowych, a traktowanie go tylko jako źródła zabawy i przyjemności jest niewłaściwe. Vrangalova, stając w opozycji do tych założeń, stworzyła platformę wymiany informacji dotyczących jednorazowych doświadczeń seksualnych. The Casual Sex Project to, jak twierdzi autorka,  anonimowa i wolna od krytyki przestrzeń, dająca możliwość podzielenia się swoją historią.  Do serwisu może przyłączyć się każdy bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, orientacje seksualną czy wyznanie.  Historie zamieszczane przez użytkowników są w większości bogate w szczegóły. Zaczynając od okoliczności poznania partnera, na zastosowanej (bądź nie) formie antykoncepcji kończąc. W wywiadzie dla Huffington Post Zhana Vrangalova tłumaczyła, że przyczyną stworzenia strony była chęć zbadania, zrozumienia i walki z marginalizacją kultury „przypadkowego seksu”.  Warto zwrócić uwagę, że większość historii pojawiających się w serwisie ma zabarwienie bardzo pozytywne, a jednorazowe doświadczenia seksualne zdają się nie mieć złych stron. Trudno się jednak dziwić, że osoby mające ambiwalentne lub po prostu negatywne doświadczenia nie czują potrzeby dzielenia się nimi na forum publicznym. Tak czy inaczej, strona cieszy się dużym zainteresowaniem. Opisy seks-przygód wzbogacone o pikantne szczegóły z pewnością przykuwają uwagę internatów. Mimo, że seks od dawna nie jest tematem tabu to  pozostaje tematem chwytliwym.

Materiał zebrany na stronie The Casual Sex Project dr Zhana Vrangalova wykorzysta do badań nad seksem poza długoterminowymi relacjami. W przyszłości badaczka planuje także wydać książkę, której bohaterami będą osoby, mające ponad tysiąc partnerów seksualnych. Zaznacza jednak, że nie będą to osoby trudniące się prostytucją.  

 

::

© konradbakZobacz portfolio

Zobacz inne polecane artykuły

Oddaj pracownikom władzę

Magazyn / Inspiracje

Oddaj pracownikom władzę
Oddaj pracownikom władzę

Czy można prowadzić firmę, nie podejmując żadnej decyzji? Czy dobrym pomysłem jest ujawnienie wysokości pensji wszystkich pracowników, a co więcej, danie im możliwości samodzielnego przyznawania sobie wynagrodzenia? Czy firma bez siedziby głównej i biura ma szansę przetrwać na rynku? Chociaż może się wydawać, że każdy prezes na powyższe pytania bez zastanowienia odpowiedziałby przecząco, przykłady takich firm, jak Semco czy Xtech.pl, pokazują, że byłyby to odpowiedzi nieuzasadnione.

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.