Kreatywna rekrutacja BT Skyrise

Brief.pl / Aktualności

Katowicka firma BT Skyrise wpadła na niekonwencjonalny pomysł przeprowadzenia kampanii rekrutacyjnej. Chcąc zachęcić do współpracy młode talenty z dziedziny informatyki, postanowili przeprowadzić akcję promocyjną z udziałem pięknych kobiet.

-

Pojawienie się na śląskich uczelniach atrakcyjnych dziewcząt, ubranych w biało-zielone uniformy personelu pokładowego, wywołało wśród studentów niemałe zamieszanie. Przede wszystkim dlatego, iż akcja promująca staż zawierała w sobie pewną dozę tajemniczości-na pierwszy rzut oka trudno było połączyć stewardessy z branżą informatyczną. Jednak po skontaktowaniu się z numerem telefonu, umieszczonym na wizytówkach rozdawanych przez stewardessy, cel promocji wychodził na jaw: znalezienie ambitnego stażysty, mogącego rozwinąć swe skrzydła przy pomocy specjalistów z BT Skyrise.

 - Dziewczyny zrobiły na uczelni prawdziwą furorę. Większość moich kolegów od razu chciała się z nimi umówić, bo wyglądały jak prawdziwe stewardessy i dodatkowo zachęcały do zdobycia biletów do chmur. Bardzo pomysłowa akcja, z lekkim przymrużeniem oka. Swoją aplikację na staż oczywiście wysłałem – śmieje się Bartek, student informatyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

 

Szefowie firmy wierzą w potencjał młodych studentów, gdyż sami zaczynali przygodę z poważnymi zleceniami w branży IT właśnie na studiach. Firma, którą wtedy założyli, nazywała się Reverse-Logic i swoje pierwsze kroki stawiała tworząc oprogramowanie dla serwisów narciarskich. Wraz z kolejnymi zleceniami, ekipa młodych informatyków doskonaliła swoje kompetencje programistyczne oraz metody pracy. Potrzebowała jednak także ludzi o zmyśle biznesowym, co zaowocowało fuzją z firmą nastawioną bardziej rynkowo, tworząc razem z nią TA Group, a później BT Skyrise, w której głównym udziałowcem jest norweska grupa BT Signaal.

- W krótkim czasie, udało nam się wypracować unikalne kompetencje technologiczne przy tworzeniu produktów, co wyróżniło nas na tle konkurencji wśród klientów zagranicznych i pozwoliło na owocną współpracę z kilkoma z nich – tłumaczy Jarosław Pilarczyk, prezes zarządu BT Skyrise.

::

Zobacz również

Plusy dobrych relacji z rekruterem

::

Tworzenie oprogramowania to przede wszystkim praca zespołowa, dlatego też od początku istnienia firmy najcenniejszymi jej aktywami byli zdolni programiści, przeczący obiegowym stereotypom. Przede wszystkim działają oni w małych zespołach informatyków, poświęcając swój czas konkretnemu projektowi. Projektowi, który istnieje nie tylko w przestrzeni wirtualnej, lecz ma przede wszystkim praktyczne zastosowanie jak np. system informacji geoprzestrzennej usprawniający turystom oraz mieszkańcom nawigację na Malcie. 

Mimo, iż sama spółka, w skład której wchodzi BT Skyrise, pochodzi aż z odległej Norwegii, to firma akcentuje swoje śląskie korzenie. Głównie poprzez inwestowanie w kreatywnych programistów, którym umożliwia rozwój na skalę międzynarodowych projektów tworzonych przy współpracy z ekspertami programistycznego świata. Nie zapominajmy też o prywatnej nauce angielskiego czy unikalnej przestrzeni do wypoczynku w biurze przy ul. Dąbrówki w Katowicach. W końcu rozwój firmy dokonuje się dzięki utalentowanym pracownikom oraz inwestowaniu w ich zdolności, a takich na Śląsku przecież nie brakuje. Firma rekrutuje obecnie nie tylko studentów oferując im płatny staż, lecz poszukuje także doświadczonych, kompetentnych informatyków z pasją. Może właśnie na Ciebie czeka pusty fotel programisty w siedzibie BT Skyrise?

Tagi:

BT Skyrise IT

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.