Chocolissimo - 10.2016

Druga edycja Kolorowej Polski

Druga edycja Kolorowej Polski

Brief.pl / Inspiracje

Rozpoczął się drugi etap kampanii promocyjnej Kolorowa Polska. W ramach kolejnej odsłony 8 maja na Dworcu Centralnym w Warszawie pojawiła się instalacja ambientowa, której głównym elementem jest kubik świetlny. Specjalny system reaguje różnymi kolorami na myśli badanych osób. Kampania realizowana jest przez Biuro Podróży Reklamy dla marki Dekoral Fashion.

-

Kolorowa Polska to ogólnopolska akcja badawcza, która ma pomóc poznać preferencje kolorystyczne Polaków. Biuro Podróży Reklamy bada preferencje kolorystyczne w kontekście ich miejsca zamieszkania, płci, wieku oraz skojarzeń. Z początkiem maja rozpoczął się drugi etap akcji, który obejmuje działania ambientowe. Odbywa się on na początku w Warszawie (Dworzec Warszawa Centralna, 8-14 maja), a następnie we Wrocławiu (Magnolia Park, 3-9 czerwca).

Agencja przygotowała instalację ambientową, obejmującą kubik świetlny, który stanowi sześcian 3x3x3 m (45 m2 powierzchni świecenia), wykonany z pleksi, podświetlany od środka, świecący w różnych kolorach. Kubik reaguje na myśli osób, które będą podłączone pod encefalograf, odczytujący myśli i uczucia badanych osób na podstawie fal EEG mózgu. Kluczowym elementem ambientu jest wspomniane badanie. Osoby zainteresowane mogą usiąść na fotelu gdzie zostaną podłączone pod encefalograf, który rozpoznaje emocje na podstawie pomiaru aktywności mózgu. W badaniu można wyróżnić dwa skrajne stany: medytacji oraz ekscytacji. Pomiędzy nimi wyszczególniono 11 stanów pośrednich. Do każdego z nich przypisany jest kolor z palety fashion collection marki Dekoral Fashion, który wyświetla się na ekranie telewizora lub tabletu. Pomiar trwa 30 sekund i liczy wynik według opracowanego przez Biuro Podróży Reklamy algorytmu, który po badaniu określa uśredniony wynik, najlepiej oddający stan badanej osoby. W trakcie, kubik świeci różnymi kolorami, odpowiadającymi różnym stanom osób badanych. Jednocześnie, podczas badania aktualizowana jest infografika, która przedstawia portret emocjonalny badanych. Uzyskane dane zostaną włączone do wszystkich wyników zbieranych w akcji badawczej Kolorowa Polska .

::

Zobacz pierwszą edycję kampanii!

Dekoral zbada preferencje kolorystyczne

::

 

Oprócz wspomnianej instalacji, Biuro Podróży Reklamy przygotowało grę na urządzenia mobilne, z której będzie można skorzystać na stanowisku ambientowym. Polega ona na zapamiętaniu w ciągu 20 sekund kolorów z palety fashion collection Dekoral Fashion, które wyświetlane są na ekranie telewizora lub tabletu. Następnie w ciągu kolejnych 60 sekund, użytkownik stara się uzyskać jak największą liczbę poprawnych połączeń kolorów i ich nazw. Najlepsi zawodnicy wygrają po jednym iPhone 5C – jeden będzie do zdobycia w Warszawie i jeden we Wrocławiu. Drugi etap kampanii „Kolorowa Polska” potrwa do 9 czerwca.

Kampania Kolorowa Polska jest autorskim pomysłem agencji Biuro Podróży Reklamy, która odpowiada za: koncepcję, strategię, kreację, zakup mediów w obszarach online i offline. Kampania ze strony klienta jest nadzorowana przez Wojciecha Kapelusza, online marketing manager a ze strony agencji prowadzona przez Macieja Mazura, project managera oraz Roberta Sosnowskiego, managing directora.

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.