wp - grudzien 2016

Czy warto pożyczać pieniądze na reklamę?

Czy warto pożyczać pieniądze na reklamę?

Brief.pl / Wiedza

Początkujące przedsiębiorstwo potrzebuje skutecznej reklamy. Bez niej szansa na pozyskanie pierwszych klientów jest niewielka. Jak tanio i skutecznie upowszechniać wiedzę na temat swej firmy?

-

Skąd brać pieniądze na reklamę?

Zakładanie firmy wymaga sporych nakładów finansowych. Oszczędności i dotacje nie zawsze wystarczają na uporanie się z licznymi wydatkami. Wielu początkujących przedsiębiorców w celu sfinansowania kampanii reklamowej musi sięgać po kredyt lub pożyczkę. Czy to się opłaca? Lęk przed zaczynaniem działalności od pożyczki jest uzasadniony. Z drugiej jednak strony czeka na nas coraz szersza oferta instytucji finansowych, które pozwalają na minimalizację kosztów takiej transakcji. Tanimi pożyczkami przyciąga kredito24, a oferowane tutaj rozwiązania finansowe mogą pozwolić na urządzenie ciekawej kampanii. Najważniejsze, by pozyskane na promocję środki finansowe wydać możliwie jak najlepiej. W co warto zainwestować w pierwszej kolejności?

Niskie koszty, wielka skuteczność

Metod na tanie zareklamowanie się jest sporo. Lokalna prasa oraz wszechobecny internet to sojusznicy tych przedsiębiorców, którzy mimo ograniczonych środków finansowych chcą upowszechniać wiedzę na temat swej działalności. Szczególnie skuteczny jest internet, w którym coraz więcej osób szuka informacji na temat firm działających w najbliższej okolicy. Portale z tanimi ogłoszeniami oraz strony na serwisach społecznościowych pozwalają szybko dotrzeć ze swą ofertą do wielu osób. Facebook oraz GoldenLine to miejsca wyjątkowo przyjazne przedsiębiorcom. Możliwość informowania na bieżąco o swej ofercie oraz szansa na poznanie opinii potencjalnych lub już istniejących klientów to ich ogromna zaleta. Profesjonalna strona internetowa to kolejna istotna kwestia. To ona staje się wizytówką firmy, to na jej podstawie wielu klientów dokonuje oceny przedsiębiorcy. W takie narzędzie z pewnością warto zainwestować.

Z niskimi kosztami wiąże się również organizacja eventów oraz dni otwartych. Takie spotkania to świetny sposób na zaprezentowanie firmy w korzystnym świetle. Moda na eventy sprawia, że zainteresowanie nimi konsekwentnie wzrasta. Urządzane z myślą o realizacji konkretnego celu, stają się wspaniałą i tanią formą promocji. Imprezy dla dzieci urządzane przez producentów zabawek lub zajęcia fitness dla seniorów, tak chętnie organizowane przez firmy produkujące sprzęt sportowy to propozycje na tanią reklamę połączoną z kreowaniem pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa.

Tradycyjna reklama nadal jest skuteczna

Internet jest wielkim sojusznikiem dla każdej firmy, jednak nie tylko on może zagwarantować jej pomyślny rozwój. Nie można przecież zapominać o bardziej tradycyjnych, a niezwykle skutecznych metodach promowania swej działalności. Ulotki nadal mają wielką moc, którą warto wykorzystać. Nie można też lekceważyć tradycyjnych wizytówek. Wręczane przypadkowym rozmówcom, mogą się okazać przepustką do sukcesu. Dobry projekt oraz druk na papierze wysokiej jakości wcale nie musi oznaczać wielkich wydatków, a pozwala początkującemu przedsiębiorcy na zaprezentowanie się w korzystnym świetle.

Skuteczna reklama nie musi się wiązać z wielkimi wydatkami. Kreatywność może sprawić, że przy niskich kosztach przeprowadzona zostanie skuteczna kampania, a pożyczka zaciągnięta na efektywną kampanię zwróci się z nawiązką. To dzięki niej można pozyskać pierwszych klientów i efektywnie rozwijać swą działalność. Inwestycja w bazę danych oraz leady sprzedażowe to praktyczne rozwiązania, których efektywność można na bieżąco monitorować. Dzięki temu wiemy, jakie zyski przynosi nam każdego dnia kampania reklamowa. Mądrze zainwestowane pieniądze szybko się zwracają, a przedsiębiorca może rozwijać skrzydła i podbijać krajowe rynki.

::

Zdarzyło się Wam pożyczać pieniądze na kampanie reklamową?

Zobacz inne polecane artykuły

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Brief.pl / Inspiracje

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016
Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Wzruszają, bawią i wprowadzają nas w świąteczną atmosferę. Marki, przygotowując swoje przedświąteczne kampanie, prześcigają się w pomysłach na oryginalne, ale utrzymane w grudniowym klimacie kampanie. Postanowiliśmy sprawdzić, które z nich w tym roku najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem.

Polski YouTube ma już 25 „milionerów”. Podsumowanie roku na YouTube

Brief.pl / Aktualności

Polski YouTube ma już 25 „milionerów”. Podsumowanie roku na YouTube
Polski YouTube ma już 25 „milionerów”. Podsumowanie roku na YouTube

YouTube ogłasza coroczne podsumowanie najchętniej oglądanych filmów i teledysków – Rewind 2016. „Dzieciaki prosto z więzienia! Zobacz kontrowersyjny występ! [Mam Talent]” to najchętniej oglądane wideo w Polsce. Na liście nie zabrakło również polskich gwiazd YouTube: Abstrachuje.tv z filmami „Czego nie mówią: policjanci” oraz „Najlepszy film motywacyjny na świecie”, a także wideo „Wąs! Wąs! Wąs!” Cyber Mariana (feat. Czwarta Fala). W rankingu znalazł się też film Twardowsky 2.0., jeden z materiałów wchodzących w skład niestandardowego projektu Legendy polskie stworzonego przez Allegro. Jeśli chodzi o zestawienie muzyczne, Polacy najchętniej oglądali klip Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna”.