Chocolissimo - 10.2016

pracuj.pl z blogerami

pracuj.pl z blogerami

Brief.pl / Aktualności

Portal pracuj.pl w marcu rozpoczął współpracę z polskimi blogerami. Dołączyli oni do projektów „Zarobi bez tabu” oraz „Pracodawcy stają na głowie”. Kampanie mają na celu uświadamianie jak wygląda polski rynek pracy.

-

W marcu na portalu pracuj.pl pojawiło się nowe narzędzie, dzięki któremu pracownicy są w stanie porównać zarobki Polaków na podobnym do swojego stanowisku, a co za tym idzie możliwości negocjacji swojej pensji.

Jak wynika z raportu „Polacy mówią o płacy” przeprowadzonego w marcu 2014, 64 proc. pytanych wykazało chęć wiedzy na temat wysokości zarobków innych pracujących osób, które znajdują się w tej samej branży i zajmują podobne stanowisko pracy. 56 proc. respondentów w wieku od 18 do 29 lat sądzi, iż taka wiedza pomogłaby im w negocjowaniu swojej pensji.

Promocja strony zarobki.pracuj.pl ruszyła 24 marca. Na portalu umieszczona jest krótka ankieta, po której wykonaniu otrzymujemy analizę dotyczącą sprawdzanego stanowiska. Oprócz informacji o zarobkach, dostajemy wiadomość o premiach otrzymywanych w tym zawodzie, jakie są równice w wynagrodzeniu jeżeli chodzi o płeć oraz czy na przykład pracownik w innej firmie posiada służbowy telefon bądź samochód. Całość mieści się pod szyldem kampanii „Zarobki bez tabu”, do której udziału zaproszono takie blogi jak Antyweb Spider's Web, AK47, Mediafun, Zuch pisze, Mam wątpliwość oraz Jak oszczędzać pieniądze, dzięki czemu do dyskusji na temat zarobków dołączyło wiele branż. Do współpracy dołaczyli również Lekko stronniczy, którzy przygotowali film "Rozmowy o zarobkach".

::

Obejrzyj wywiad z Michałem Szafrańskim - autorem bloga Jak oszczędzać pieniądze

::

Kolejnym projektem pracuj.pl była kampania promująca Dni Pracy – „Pracodawcy stają na głowie”, która odbyła się w dniach 7 – 11 kwietnia. Hasło odwołuje do tego, że pracodawcy również mają problem ze znalezieniem dobrych pracowników.

Do tej akcji również dołączyli blogerzy, którzy poprzez hasztagi #dogórynogami nawiązywali do kampanii, w tym Jest kultura, Epizody z bezrobocia, Pijaru Koksu, Zombie Samurai, Czas Gentelmanów i Głosy w mojej głowie.

Odwiedzając stronę dnipracodawców.pl można między innymi odbyć czat z architektami kariery czy wziąć udział w seminarium online.

 

źródło: pracuj.pl

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.