Chocolissimo - 10.2016

Kulka do sukcesu

Kulka do sukcesu

Magazyn / Aktualności

Serwis Business Pundit przygotował zestawienie pięciu najlepszych najmłodszych prezesów świata. Kto znalazł się na szczycie?

-

Okazuje się, że sukces w biznesie można osiągnąć dzięki szklanym kulkom. To właśnie nimi zajmuje się pochodzący z Wielkiej Brytanii, okrzyknięty „królem kulek”, ośmioletni Harli Jordan, który znalazł się na szczycie zestawienia. Chłopiec od szóstego roku życia zbierał kulki we wszystkich kształtach i kolorach, a rozczarowany małym wyborem kulek dostępnym w internecie, postanowił wraz z rodziną założyć własną firmę. Za pośrednictwem sklepu Marble King, wszyscy maniacy kulek mogą kupować najróżniejsze egzemplarze, w cenach osiągających nawet 1000 dol.

Na pozycji drugiej zestawienia uplasowała się jego niedawna liderka, 14-letnia Sindhuja Rajaraman, szefowa znajdującego się w Indiach studia animacji Seppan. Działalność dziewczynki, jak i lidera zestawienia, udowadnia, że często pomysł na lukratywną działalność biznesową może zrodzić się z dziecięcej pasji. Jako dziewięciolatka, Sindhuja, której ojciec jest rysownikiem, zaczęła tworzyć własne animowane historyjki, w ramach odskoczni od szkolnej nudy. Studio Seppan zatrudnia obecnie dziesięć osób, a sama młoda pani prezes przyznaje się do pobierania niższej pensji niż jej pracownicy.

Na kolejnych trzech pozycjach znalazły się osoby powyżej 18. roku życia. Na ostatnium miejscu podium uplasował się dwudziestotrzylatek, Adam Goldstein, szef start-upu Hipmunk. Firma Goldsteina pomaga w planowaniu podróży – pozwala wyszukać najlepsze połączenia lotnicze i zarezerwować hotel. Spośród innych wyszukiwarek podróży projekt Goldsteina wyróżnia się stylem graficznym, a także większą liczbą aspektów branych pod uwagę przy wyszukiwaniu połączeń – poza ceną można także wziąć pod uwagę czynnik „zmęczenia” pasażera, czyli czas podróży oraz liczbę przystanków. Serwis proponuje także alternatywne połączenia kolejowe – jest to opcja dla mniej zamożnych osób, którym nie straszny jest dłuższy czas podróży.

Jared Hecht, znajdujący się na miejscu czwartym, ma 24 lata i jest prezesem GroupMe, czyli firmy zajmującej się grupową komunikacją tekstową. Przedsiębiorstwo zostało niedawno wykupione przez Skype'a za 85 mln dol. Na pomysł swojego start-upu Hecht i jego partner biznesowy Steve Martocci wpadli w czasie jednego z festiwali muzycznych, kiedy to trudno im było zebrać w szybkim czasie grupę znajomych w jednym miejscu.

Ostatnią i najbardziej rozpoznawaną osobą w zestawieniu jest David Karp, 25-letni nowojorczyk, twórca platformy mikroblogowej Tumblr. Już w tej chwili wartość firmy wyceniana jest na około 800 mln dolarów. W 2010 roku magazyn „Technology Review” zaliczył Karpa do grona 35. największych innowatorów technologicznych przed 35. rokiem życia.

Źródło: Business Pundit

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.