Chocolissimo - 10.2016

Co jest nie tak z zakupami we Frisco.pl?

Co jest nie tak z zakupami we Frisco.pl?

Brief.pl / Inspiracje

Przed świętami wpadliśmy z żoną na, z pozoru, świetny pomysł - zamiast odstawać swoje w kolejkach w hipermarketach zrobimy przedświąteczne zakupy online. Zrobiliśmy listę potrzebnych produktów, złożyliśmy zamówienie w sklepie internetowym, zapłaciliśmy i ustaliliśmy datę odbioru zakupów. Tak bardzo nie wiedzieliśmy co nas spotka...

-

Akt 1

Zakupy zrobiliśmy online we wtorek. Dostawa miała dotrzeć w piątek, lecz tak się nie stało. Był to jednak nasz błąd - nie zdążyliśmy odebrać telefonu od dostawcy, a kiedy zadzwoniliśmy do niego nie odebrał. Zadzwoniliśmy więc na infolinię. Konsultantka poinformowała nas, że dziś już zakupy nie dotrą, ale będą u nas następnego dnia między 8 a 10. Dodajmy, następny dzień to Wielka Sobota.

Akt 2

O godzinie 8:30 dotarł do nas dostawca. Jak się później okazało nie ostatni. Pierwszy kurier przywiózł 12 z 35 zamówionych produktów. Zabawne jest to, że zamiast oliwek i musztardy dostaliśmy olej kokosowy. Kierowca powiedział, że musieli źle spakować. Wypisał reklamacje na oliwki i musztardę oraz zadzwonił do kolegi, żeby przywiózł resztę zakupów, która, rzekomo, została w magazynie.

Akt 3

Objawił się drugi kierowca i przywiózł tylko część brakujących zakupów. Na liście było jeszcze 12 produktów, których nie dostaliśmy. Poziom naszego zdenerwowania nieco wzrósł, zatem postanowiliśmy skontaktować się z infolinią. Wychodząc dostawca powiedział: "Przyznam Państwu, że to kiepska firma". Była 9 rano.

Akt 4

Telefon do Biura Obsługi Klienta. Opisuję sytuację.
Konsultantka: "Ja w systemie mam zapisane, że wszystko do Pana dotarło".
Ja:"Jakim cudem?"
Konsultantka: "Niech mi tu Pan nie mówi o cudach. Proszę jeszcze raz wyjaśnić co się stało."
Ja, starając się zachować resztki uprzejmości: "Było dwóch kierowców, a 12 produktów nadal brakuje."
Konsultantka: "Wyjaśnię sprawę i oddzwonię w ciągu 10 minut".

Akt 5

Minęło 30 minut. Telefon milczy. Zadzwoniłem zatem sam do BOK dowiedzieć się czy muszę iść do sklepu i uzupełnić braki z zamówienia ,czy może jednak dostaniemy nasze zakupy. Konsultantka stwierdza, że wciąż próbuje wyjaśnić sprawę z kierowcami.
Ja: "Obaj powiedzieli, że produkty nie zotsały im wydane z magazynu."
Konsultantka: "Kierowcy mówią bzdury. To ich wina tylko żaden nie chce się przyznać. Proszę dać mi jeszcze 15 minut".

Akt 6

Minęła kolejna godzina, Pani nie dzwoni, do BOK nie da się dodzwonić, żona idzie po zakupy do sklepu, jesteśmy przekonani, że już nigdy więcej nie zrobimy zakupów w tym sklepie. Wtem, telefon od konsultantki.
Konsultantka: "Jeszcze się to nam nie zdarzyło, ale Państwa produkty zaginęły. Pieniądze zostaną zwrócone na konto w naszym sklepie na poczet następnych zakupów".
My: "Nie będzie kolejnych zakupów. Pieniądze proszę przelać na rachunek bankowy".

Kurtyna


::
Komentarz

Ta tragedia w 6 aktach przydarzyła się mnie i mojej żonie przy zakupach w sklepie Frisco.pl. Podobno jedną z żelaznych zasad sprzedaży jest maksymalne dopieszczenie klienta, który korzysta z usług firmy po raz pierwszy, po to, aby chciał powracać. W tym wypadku widać, że ta nauka kogoś ominęła.
Z rozmów ze znajomymi wiemy, że ta sytuacja do jakoś bardzo wyjątkowych nie należała. Chętnie poznam Państwa historie związane z zakupami online, a potem opiszę je na łamach "Briefu". Mój adres e-mail to pawel.luty@brief.pl.

::

Odpowiedź Frisco.pl na artykuł Pawła Lutego z dnia 24.04.2014 "CO JEST NIE TAK Z ZAKUPAMI WE FRISCO.PL"?

 

Bardzo dziękujemy za wszelkie Państwa opinie. Odnosząc się do sprawy opisanej w artykule chcielibyśmy wyjaśnić, że w dniu dostawy kurier dwukrotnie był u Klienta z zakupami: w wybranym czasie dostawy i związku z jego nieobecnością – w kolejnym uzgodnionym terminie. Niestety za drugim razem również nikt nie był obecny. Biorąc pod uwagę, że był to gorący okres przedświąteczny, dostawa została umówiona na kolejny dzień. Niestety w sobotę nastąpił błąd na etapie odbioru towaru z magazynu, za co po raz kolejny chcielibyśmy przeprosić.

Taka sytuacja we Frisco.pl to incydent, z którego wyciągnęliśmy wnioski i nie powinien mieć miejsca w przyszłości Chcielibyśmy też zapewnić, że zwrot pieniędzy za niezrealizowaną część zamówienia został przekazany na konto bankowe Klienta jeszcze tego samego dnia, a dodatkowo w ramach rekompensaty przekazaliśmy bon 40 zł na kolejne zakupy.

Mamy jednak nadzieję, że Klienci dadzą nam drugą szansę i  ponownie zdecydują się na zakupy w naszym sklepie i wtedy będziemy mogli udowodnić, że całe zajście było tylko przykrym incydentem o czym świadczą pozytywne komentarze wielu naszych Klientów jak i komentarze pod tym artykułem.  

Każda opinia jest dla nas bardzo ważna, ponieważ dzięki nim wiemy jak zmieniać się dla Was - naszych Klientów.

Z poważaniem,

Dział Obsługi Klienta Frisco.pl

::

Co sądzicie o odpowiedzi Frisco.pl?

Zobacz inne polecane artykuły

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.