Chocolissimo - 10.2016

Trójkąty do wzięcia

Trójkąty do wzięcia

Brief for Poland / Aktualności

Już 25 czerwca 2013 roku po raz drugi zostaną wręczone Trójkąty Efektywności Briefu w konkursie Welcome. Do 5 czerwca włącznie można zgłaszać projekty, które przyczyniły się do stworzenia lub wzmocnienia marki miejsca, projekty dzięki którym w oczach turystów, inwestorów czy mieszkańców zyskał wizerunek miasta lub regionu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące konkursu Welcome 2013 i zachęcamy do składania zgłoszeń.

-

Cel:
Konkurs Welcome 2013 ma na celu wyłonienie najlepszych projektów w dziedzinie budowania marek miejsc, prowadzonych we współpracy trzech stron Trójkąta Efektywności Brief: samorządów, lokalnego biznesu oraz uczelni i specjalistów.  Jednak celem konkursu nie jest przegląd i nagradzanie prac o charakterze reklamowym.

Co nagradzamy?
Poszukujemy projektów, które nie tyle promują dane miasto czy region, ale w wyjątkowy sposób tworzą jego markę, angażując do współpracy wiele podmiotów związanych z daną lokalizacją – samorząd, lokalny biznes czy uczelnię. Zgłaszać można każdą formę, dzięki której zyskał wizerunek miejsca – w oczach turystów, inwestorów czy mieszkańców.

Kogo szukamy?
Do konkursu mogę przystąpić reprezentanci wszystkich trzech stron Trójkąta Efektywności Briefu: podmioty administracji publicznej, uczelnie, firmy oraz usługodawcy komunikacji marketingowej, którzy zrealizowali projekty na rzecz budowania marki danego miejsca lub są autorami inicjatyw bądź producentami produktów, przyczyniających się do stworzenia lub wzmocnienia marki miejsca.

Jury:
Jury konkursu, pod przewodnictwem Leszka Stafieja, składa się zarówno z międzynarodowych ekspertów, przedstawili europejskich miast, jak i specjalistów z dziedziny komunikacji marketingowej.

Jak oceniamy?
Najważniejsze kryteria, które jury będzie brało pod uwagę to stopień zaangażowania w projekt i współpracy administracji publicznej, uczelni, doradców marketingowych i biznesu. Będzie oceniana także przyjęta strategia, oryginalność i innowacyjność pomysłu, stopień realizacji celu mierzony poprzez porównanie celów postawionych przed rozpoczęciem działania z wynikami uzyskanymi po jego realizacji oraz efekty zrealizowanych działań.

Kiedy się spotykamy?
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 5 czerwca 2013 r. Uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone Trójkąty Efektywności Briefu, odbędzie się w 25 czerwca w Warszawie. Będzie to punkt kulminacyjny Welcome Festivalu 2013.

Szczegóły
Na stronie http://welcomefestival.pl znajdują się najświeższe informacje na temat konkursu Welcome 2013 oraz aktualne wiadomości dotyczące Pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Marketingu Miejsc – Welcome Festival.

Zobacz inne polecane artykuły

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Tegoroczna edycja Golden Drum za nami. Wywiad z Sebastianem Hejnowskim

Brief.pl / Aktualności

Tegoroczna edycja Golden Drum za nami. Wywiad z Sebastianem Hejnowskim
Tegoroczna edycja Golden Drum za nami. Wywiad z Sebastianem Hejnowskim

Ostatnia edycja Festiwalu Golden Drum, jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży kreatywnej, dobiegła końca. Partnerem strategicznym festiwalu już kolejny raz kolejny była agencja MSLGROUP. Jaką rolę odegrała podczas organizacji Golden Drum? Na co tegoroczne jury, składające się również z ekspertów agencji MSL, zwracała w tym roku szczególną uwagę? Na te pytania odpowiedział nam Sebastian Hejnowski, CEO MSLGROUP CEE z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży.

CRM w służbie marketerom

Brief.pl / Wiedza

CRM w służbie marketerom
CRM w służbie marketerom

CRM stanowi syntezę procesów biznesowych przy zastosowaniu nowych technologii, których głównym celem jest budowanie długofalowych relacji i zrozumienie klienta. Początkowo był narzędziem stricte sprzedażowym, obecnie rośnie jego znaczenie również w marketingu. O kluczowych trendach w CRM, które mają znaczący wpływ na branżę reklamową, opowiada Mariusz Pawełczyk, Commercial Director CEE w Sociomantic Labs.