Suzan Giżyńska wpadła z Bartkiem

Brief.pl / Aktualności

Suzan Giżyńska jest autorką kampanii dla marki produkującej dziecięce obuwie. Niestety kampania pomimo ciekawie zapowiadającego się teaseru okazuje się być wizerunkową klapą dla marki...

-

Oto treść informacji prasowej, która trafiła na adres naszej redakcji:

„Tysiące kobiet w ciąży przez Bartka”, „Spojrzałam na Bartka, teraz jestem w ciąży” – to hasła, które 1 kwietnia znalazły się na billboardach, megalightach oraz siatce reklamowej. Jednocześnie w sieci pojawił się zabawny film viralowy z udziałem aktorów: Magdaleny WaligórskiejJana Bielskiego. Cały przekaz skupiał się na informacji o zagrożeniu ze strony tajemniczego Bartka, za sprawą którego każdy (bez względu na wiek i płeć) mógł zajść w ciążę.

Rozwinięcie kampanii i drugi film wyjaśniają, że „sprawcą licznych poczęć” jest firma "Bartek", która wprost zaraża miłością do dzieci.

Dzięki tej kampanii producent dziecięcego obuwia wychodzi z dotychczasowej konwencji komunikacyjnej swojej kategorii produktowej. Firma "Bartek" stawia na nowoczesną komunikację. Stąd pomysł na Suzan Giżyńską, autorkę wielu głośnych kampanii.

- Pomysł był bardzo prosty, choć nie oczywisty. Punktem wyjścia był produkt. Produkt, który odpowiada na potrzeby klientów. Modny i tak dobrze wykonany, że można się w nim zakochać. Na tej bazie zrodził się insight, że buty "Bartek" wzbudzają emocje, dzięki którym ludzie zaczynają myśleć o dziecku i chcą kupić mu buty tej marki. Na tym opierała się cała koncepcja kreatywna. Oprócz pomysłu mieliśmy to, o czym marzy każdy marketingowiec – pełne wsparcie i zrozumienie ze strony Klienta– mówi Suzan Giżyńska, reżyser, pomysłodawczyni kampanii, autorka wielu zauważalnych reklam dla takich marek jak: Aquafresh, Frosta Paella, Chlorchinaldin, TK Maxx, House, Zień (Maciej Zień), Planeta FM, Olimpiady Specjalne i in.

::

Zastanawiamy się dlaczego wśród klientów i wytworów Pani Suzan Giżyńskiej nie ma wymienionej, głośnej ostatnio, kampanii dla Małopolski, która wykorzystywała sobowtóra Georga Clooneya, aby przyciągnąć inwestorów z Europy Zachodniej. Wydawałoby się, że nie da się już stworzyć bardziej nietrafionej kreacji... a jednak!

Kogo skusi fałszywy George Clooney?

::

W ocenie redakcji "Brief.pl" już pierwsze zdanie, czyli "Pomysł był bardzo prosty, choć nie oczywisty." zawiera w sobie sprzeczność. Również insight "... buty "Bartek" wzbudzają emocje, dzięki którym ludzie zaczynają myśleć o dziecku i chcą kupić mu buty tej marki. Na tym opierała się cała koncepcja kreatywna. " budzi nasze wątpliwości i z miłą chęcią chcielibyśmy poznać badania, na podstawie których powstał.

Również grafika teaserowa nie przyprawia nas o zawrót głowy. Dodatkowo, nawet po wielu godzinach dyskusji, nie jesteśmy w stanie znaleźć powiązania pomiędzy dziećmi, bucikami a... znakiem radioaktywności obecnym w kreacji outdoorowej. Nie lepiej było wykorzystać w haśle "Promieniuje miłością" słoneczko, które jest elementem logotypu marki "Bartek"? Dodatkowo takie zestawienie w Polsce może przywoływać skojarzenie awarii elektrowni w Czarnobylu i strach ówczesnym matek o ich pociechy.

Spot na serwisie Youtube ma w tym momencie (7 kwietnia, godz. 18.15) około 5 tys. wyświetleń, 5 ocen pozytywnych i aż 104 negatywne!

::

Apelujemy do marki "Bartek" oraz twórców tej kampanii, aby nie wysyłali jej na międzynarodowe konkursy reklamy.

::

A jakie jest Wasze zdanie? Czy po tej reklami kupicie buciki marki "Bartek", zanim jeszcze doczekacie się dzieci? ;-)

Zobacz inne polecane artykuły

Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup

Magazyn / Aktualności

Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup
Skanska zainwestuje w Business Link. Największa inwestycja globalnej korporacji w polski startup

Business Link i Skanska będą współtworzyć innowacyjny ekosystem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) dla startupów, małych i średnich firm oraz sektora usług biznesowych. Deweloper zainwestował w Business Link, największą sieć coworkingu i prywatnych biur na wynajem w Polsce. Dzięki planowanej ekspansji Business Link stanie się największą tego typu siecią w Europie i drugą na świecie, a Skanska stworzy najbardziej kompleksową ofertę biurową dla różnorodnych podmiotów na rynku CEE.

Ruszyły zgłoszenia do 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie

Brief.pl / Aktualności

Ruszyły zgłoszenia do 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie
Ruszyły zgłoszenia do 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie

7 lat, blisko 300 firm i ponad 400 laureatów. Ranking 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie to najstarsza, bo trwająca już 7. rok inicjatywa, która pomaga budować i promować segment innowacyjnego oraz kreatywnego biznesu w Polsce. Jej celem jest porządkowanie rynku oraz otwieranie przed przedsiębiorcami możliwości networkingowych i biznesowych. W tym roku, przy okazji 7. urodzin, ranking doczekał się kilku zmian...

Już ponad 3000 osób pobrało aplikację Quertes. Łączy ich miłość do domowego jedzenia

Brief.pl / Aktualności

Już ponad 3000 osób pobrało aplikację Quertes. Łączy ich miłość do domowego jedzenia
Już ponad 3000 osób pobrało aplikację Quertes. Łączy ich miłość do domowego jedzenia

Na czym polega aplikacja Quertes? To zupełnie nowe spojrzenie na dzielenie się. Przypadki AirBnB czy Ubera pokazują, że ekonomia współdzielenia staje się coraz bardziej popularna. Odchodzimy od sztywnych reguł, a ludzie chcą wykorzystywać i monetyzować swoje umiejętności. Na tej zasadzie powstała aplikacja Quertes, miejsce które łączy ludzi gotujących prywatnie tymi, którzy chcą przełamać rutynę i zjeść coś nowego, pysznego i domowego. Pobierając darmową aplikację ludzie gotujący prywatnie w domach mogą sprzedać to, co przygotują, a Foodies mają możliwość kupienia domowego jedzenia.