Chocolissimo - 10.2016

Suzan Giżyńska wpadła z Bartkiem

Brief.pl / Aktualności

Suzan Giżyńska jest autorką kampanii dla marki produkującej dziecięce obuwie. Niestety kampania pomimo ciekawie zapowiadającego się teaseru okazuje się być wizerunkową klapą dla marki...

-

Oto treść informacji prasowej, która trafiła na adres naszej redakcji:

„Tysiące kobiet w ciąży przez Bartka”, „Spojrzałam na Bartka, teraz jestem w ciąży” – to hasła, które 1 kwietnia znalazły się na billboardach, megalightach oraz siatce reklamowej. Jednocześnie w sieci pojawił się zabawny film viralowy z udziałem aktorów: Magdaleny WaligórskiejJana Bielskiego. Cały przekaz skupiał się na informacji o zagrożeniu ze strony tajemniczego Bartka, za sprawą którego każdy (bez względu na wiek i płeć) mógł zajść w ciążę.

Rozwinięcie kampanii i drugi film wyjaśniają, że „sprawcą licznych poczęć” jest firma "Bartek", która wprost zaraża miłością do dzieci.

Dzięki tej kampanii producent dziecięcego obuwia wychodzi z dotychczasowej konwencji komunikacyjnej swojej kategorii produktowej. Firma "Bartek" stawia na nowoczesną komunikację. Stąd pomysł na Suzan Giżyńską, autorkę wielu głośnych kampanii.

- Pomysł był bardzo prosty, choć nie oczywisty. Punktem wyjścia był produkt. Produkt, który odpowiada na potrzeby klientów. Modny i tak dobrze wykonany, że można się w nim zakochać. Na tej bazie zrodził się insight, że buty "Bartek" wzbudzają emocje, dzięki którym ludzie zaczynają myśleć o dziecku i chcą kupić mu buty tej marki. Na tym opierała się cała koncepcja kreatywna. Oprócz pomysłu mieliśmy to, o czym marzy każdy marketingowiec – pełne wsparcie i zrozumienie ze strony Klienta– mówi Suzan Giżyńska, reżyser, pomysłodawczyni kampanii, autorka wielu zauważalnych reklam dla takich marek jak: Aquafresh, Frosta Paella, Chlorchinaldin, TK Maxx, House, Zień (Maciej Zień), Planeta FM, Olimpiady Specjalne i in.

::

Zastanawiamy się dlaczego wśród klientów i wytworów Pani Suzan Giżyńskiej nie ma wymienionej, głośnej ostatnio, kampanii dla Małopolski, która wykorzystywała sobowtóra Georga Clooneya, aby przyciągnąć inwestorów z Europy Zachodniej. Wydawałoby się, że nie da się już stworzyć bardziej nietrafionej kreacji... a jednak!

Kogo skusi fałszywy George Clooney?

::

W ocenie redakcji "Brief.pl" już pierwsze zdanie, czyli "Pomysł był bardzo prosty, choć nie oczywisty." zawiera w sobie sprzeczność. Również insight "... buty "Bartek" wzbudzają emocje, dzięki którym ludzie zaczynają myśleć o dziecku i chcą kupić mu buty tej marki. Na tym opierała się cała koncepcja kreatywna. " budzi nasze wątpliwości i z miłą chęcią chcielibyśmy poznać badania, na podstawie których powstał.

Również grafika teaserowa nie przyprawia nas o zawrót głowy. Dodatkowo, nawet po wielu godzinach dyskusji, nie jesteśmy w stanie znaleźć powiązania pomiędzy dziećmi, bucikami a... znakiem radioaktywności obecnym w kreacji outdoorowej. Nie lepiej było wykorzystać w haśle "Promieniuje miłością" słoneczko, które jest elementem logotypu marki "Bartek"? Dodatkowo takie zestawienie w Polsce może przywoływać skojarzenie awarii elektrowni w Czarnobylu i strach ówczesnym matek o ich pociechy.

Spot na serwisie Youtube ma w tym momencie (7 kwietnia, godz. 18.15) około 5 tys. wyświetleń, 5 ocen pozytywnych i aż 104 negatywne!

::

Apelujemy do marki "Bartek" oraz twórców tej kampanii, aby nie wysyłali jej na międzynarodowe konkursy reklamy.

::

A jakie jest Wasze zdanie? Czy po tej reklami kupicie buciki marki "Bartek", zanim jeszcze doczekacie się dzieci? ;-)

Zobacz inne polecane artykuły

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.