wp - grudzien 2016

Android Wear: krok przed konkurencją?

Brief.pl / Technologie

Rozpoczął się nowy wyścig. Wyścig o palmę pierwszeństwa na rynku tak zwanych wearable devices, czyli inteligentnych zegarków, ubrań czy opasek na rękę. W wyścigu biorą udział nie tylko producenci urządzeń, ale również oprogramowania.

-

Samsung w Gear 2, czyli najnowszym modelu swojego smartwatcha, jak również w Gear Fit (inteligentnej opasce na rękę) zdecydował się na zainstalowanie własnego systemu operacyjnego – Tizen. Jest on oparty o Linuxa i docelowo ma również z czasem zagościć na innych urządzeniach koreańskiego giganta. Jednak stworzenie i optymalizowanie własnego systemu operacyjnego to bardzo kosztowny i ryzykowny krok, o czym przekonała się Nokia inwestując w Symbiana – kosztowało ją to utratę pozycji lidera na rynku mobile. Dlatego też takie firmy jak LG, Motorola czy Sony chętnie wybiorą Android Wear, który wczoraj zaprezentował Google.

::

Przeczytaj też:

Samsung pokazał Galaxy S5

::

Czym się zatem charakteryzuje nowy Android? Po pierwsze postronni ludzie będą się na nas patrzeć przez pewien czas jak na idiotów. A to za sprawą Google Now, czyli sterowania głosem znanego z Google Glass. Po drugie powiadomienia zsynchronizowane z telefonem i tabletem. Dodatkowo programiście będą mieli możliwość ich modyfikacji: grupowanie, odpowiedzi głosowe itp. Po trzecie Android Wear będzie wyposażony w szereg aplikacji, które będą monitorowały naszą obecną lokalizację, czynności, które wykonujemy czy nasze tętno i pracę serca. Zwłaszcza ta ostatnia funkcja zyskuje w wearable devices dużą popularność.

W tyle pozostaje Apple, który w tej chwili nie bierze udziału w wyścigu wearable devices. Pomimo, że plotki o rzekomym iWatch krążą już od przeszło dwóch lat, nikt na oczy nie wiedział smartwatcha z Cupertino. Nowy iOS 8 ma mieć aplikacje monitorujące wyżej wspomniane funkcje życiowe i według wielu obserwatorów rynku jest to znak, że możemy się spodziewać zegarka od Apple.

::

Trendy przyszłości

::

Aby smartwatche cieszyły się uznaniem konsumentów muszą być dobrze wykonane, funkcjonalne, muszą posiadać odpowiednie oprogramowanie oraz… muszą być po prostu ładne! Zegarek jest traktowany jak biżuteria, często określa status noszącej go osoby. Tym tropem podąża Motorola 360, czyli pierwszy inteligentny zegarek z okrągłym wyświetlaczem. Jednak jako pierwszy swój smartwatch z Android Wear na rynek wypuści LG.

::

Czy Waszym zdaniem inteligentne zegarki przyjmą się na rynku i staną się tak samo powszechne jak telefony?

Co z innymi wearable devices takimi jak na przykład Google Glass?

::

Źródło: ­­­developer.android.com/wear

Zobacz inne polecane artykuły

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Brief.pl / Inspiracje

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016
Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Wzruszają, bawią i wprowadzają nas w świąteczną atmosferę. Marki, przygotowując swoje przedświąteczne kampanie, prześcigają się w pomysłach na oryginalne, ale utrzymane w grudniowym klimacie kampanie. Postanowiliśmy sprawdzić, które z nich w tym roku najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem.

Warszawski car sharing dla osób prywatnych

Brief.pl / Aktualności

Warszawski car sharing dla osób prywatnych
Warszawski car sharing dla osób prywatnych

4Mobility, po uruchomieniu usługi car sharingu, czyli auta na minuty dla klientów biznesowych, rozszerza swoją ofertę na użytkowników prywatnych, a tym samym sprawia, że Warszawa dołącza do grona miast z car sharingiem dostępnym dla każdego. Od teraz osoby zainteresowane skorzystaniem z usługi mogą w prosty sposób zarezerwować wybrany pojazd. Samochód można odebrać w jednej z 20 baz na terenie miasta, otwierając go smartfonem.