Android Wear: krok przed konkurencją?

Brief.pl / Technologie

Rozpoczął się nowy wyścig. Wyścig o palmę pierwszeństwa na rynku tak zwanych wearable devices, czyli inteligentnych zegarków, ubrań czy opasek na rękę. W wyścigu biorą udział nie tylko producenci urządzeń, ale również oprogramowania.

-

Samsung w Gear 2, czyli najnowszym modelu swojego smartwatcha, jak również w Gear Fit (inteligentnej opasce na rękę) zdecydował się na zainstalowanie własnego systemu operacyjnego – Tizen. Jest on oparty o Linuxa i docelowo ma również z czasem zagościć na innych urządzeniach koreańskiego giganta. Jednak stworzenie i optymalizowanie własnego systemu operacyjnego to bardzo kosztowny i ryzykowny krok, o czym przekonała się Nokia inwestując w Symbiana – kosztowało ją to utratę pozycji lidera na rynku mobile. Dlatego też takie firmy jak LG, Motorola czy Sony chętnie wybiorą Android Wear, który wczoraj zaprezentował Google.

::

Przeczytaj też:

Samsung pokazał Galaxy S5

::

Czym się zatem charakteryzuje nowy Android? Po pierwsze postronni ludzie będą się na nas patrzeć przez pewien czas jak na idiotów. A to za sprawą Google Now, czyli sterowania głosem znanego z Google Glass. Po drugie powiadomienia zsynchronizowane z telefonem i tabletem. Dodatkowo programiście będą mieli możliwość ich modyfikacji: grupowanie, odpowiedzi głosowe itp. Po trzecie Android Wear będzie wyposażony w szereg aplikacji, które będą monitorowały naszą obecną lokalizację, czynności, które wykonujemy czy nasze tętno i pracę serca. Zwłaszcza ta ostatnia funkcja zyskuje w wearable devices dużą popularność.

W tyle pozostaje Apple, który w tej chwili nie bierze udziału w wyścigu wearable devices. Pomimo, że plotki o rzekomym iWatch krążą już od przeszło dwóch lat, nikt na oczy nie wiedział smartwatcha z Cupertino. Nowy iOS 8 ma mieć aplikacje monitorujące wyżej wspomniane funkcje życiowe i według wielu obserwatorów rynku jest to znak, że możemy się spodziewać zegarka od Apple.

::

Trendy przyszłości

::

Aby smartwatche cieszyły się uznaniem konsumentów muszą być dobrze wykonane, funkcjonalne, muszą posiadać odpowiednie oprogramowanie oraz… muszą być po prostu ładne! Zegarek jest traktowany jak biżuteria, często określa status noszącej go osoby. Tym tropem podąża Motorola 360, czyli pierwszy inteligentny zegarek z okrągłym wyświetlaczem. Jednak jako pierwszy swój smartwatch z Android Wear na rynek wypuści LG.

::

Czy Waszym zdaniem inteligentne zegarki przyjmą się na rynku i staną się tak samo powszechne jak telefony?

Co z innymi wearable devices takimi jak na przykład Google Glass?

::

Źródło: ­­­developer.android.com/wear

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.