Getresponse 10.2016_1

Android Wear: krok przed konkurencją?

Brief.pl / Technologie

Rozpoczął się nowy wyścig. Wyścig o palmę pierwszeństwa na rynku tak zwanych wearable devices, czyli inteligentnych zegarków, ubrań czy opasek na rękę. W wyścigu biorą udział nie tylko producenci urządzeń, ale również oprogramowania.

-

Samsung w Gear 2, czyli najnowszym modelu swojego smartwatcha, jak również w Gear Fit (inteligentnej opasce na rękę) zdecydował się na zainstalowanie własnego systemu operacyjnego – Tizen. Jest on oparty o Linuxa i docelowo ma również z czasem zagościć na innych urządzeniach koreańskiego giganta. Jednak stworzenie i optymalizowanie własnego systemu operacyjnego to bardzo kosztowny i ryzykowny krok, o czym przekonała się Nokia inwestując w Symbiana – kosztowało ją to utratę pozycji lidera na rynku mobile. Dlatego też takie firmy jak LG, Motorola czy Sony chętnie wybiorą Android Wear, który wczoraj zaprezentował Google.

::

Przeczytaj też:

Samsung pokazał Galaxy S5

::

Czym się zatem charakteryzuje nowy Android? Po pierwsze postronni ludzie będą się na nas patrzeć przez pewien czas jak na idiotów. A to za sprawą Google Now, czyli sterowania głosem znanego z Google Glass. Po drugie powiadomienia zsynchronizowane z telefonem i tabletem. Dodatkowo programiście będą mieli możliwość ich modyfikacji: grupowanie, odpowiedzi głosowe itp. Po trzecie Android Wear będzie wyposażony w szereg aplikacji, które będą monitorowały naszą obecną lokalizację, czynności, które wykonujemy czy nasze tętno i pracę serca. Zwłaszcza ta ostatnia funkcja zyskuje w wearable devices dużą popularność.

W tyle pozostaje Apple, który w tej chwili nie bierze udziału w wyścigu wearable devices. Pomimo, że plotki o rzekomym iWatch krążą już od przeszło dwóch lat, nikt na oczy nie wiedział smartwatcha z Cupertino. Nowy iOS 8 ma mieć aplikacje monitorujące wyżej wspomniane funkcje życiowe i według wielu obserwatorów rynku jest to znak, że możemy się spodziewać zegarka od Apple.

::

Trendy przyszłości

::

Aby smartwatche cieszyły się uznaniem konsumentów muszą być dobrze wykonane, funkcjonalne, muszą posiadać odpowiednie oprogramowanie oraz… muszą być po prostu ładne! Zegarek jest traktowany jak biżuteria, często określa status noszącej go osoby. Tym tropem podąża Motorola 360, czyli pierwszy inteligentny zegarek z okrągłym wyświetlaczem. Jednak jako pierwszy swój smartwatch z Android Wear na rynek wypuści LG.

::

Czy Waszym zdaniem inteligentne zegarki przyjmą się na rynku i staną się tak samo powszechne jak telefony?

Co z innymi wearable devices takimi jak na przykład Google Glass?

::

Źródło: ­­­developer.android.com/wear

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.