Android Wear: krok przed konkurencją?

Brief.pl / Technologie

Rozpoczął się nowy wyścig. Wyścig o palmę pierwszeństwa na rynku tak zwanych wearable devices, czyli inteligentnych zegarków, ubrań czy opasek na rękę. W wyścigu biorą udział nie tylko producenci urządzeń, ale również oprogramowania.

-

Samsung w Gear 2, czyli najnowszym modelu swojego smartwatcha, jak również w Gear Fit (inteligentnej opasce na rękę) zdecydował się na zainstalowanie własnego systemu operacyjnego – Tizen. Jest on oparty o Linuxa i docelowo ma również z czasem zagościć na innych urządzeniach koreańskiego giganta. Jednak stworzenie i optymalizowanie własnego systemu operacyjnego to bardzo kosztowny i ryzykowny krok, o czym przekonała się Nokia inwestując w Symbiana – kosztowało ją to utratę pozycji lidera na rynku mobile. Dlatego też takie firmy jak LG, Motorola czy Sony chętnie wybiorą Android Wear, który wczoraj zaprezentował Google.

::

Przeczytaj też:

Samsung pokazał Galaxy S5

::

Czym się zatem charakteryzuje nowy Android? Po pierwsze postronni ludzie będą się na nas patrzeć przez pewien czas jak na idiotów. A to za sprawą Google Now, czyli sterowania głosem znanego z Google Glass. Po drugie powiadomienia zsynchronizowane z telefonem i tabletem. Dodatkowo programiście będą mieli możliwość ich modyfikacji: grupowanie, odpowiedzi głosowe itp. Po trzecie Android Wear będzie wyposażony w szereg aplikacji, które będą monitorowały naszą obecną lokalizację, czynności, które wykonujemy czy nasze tętno i pracę serca. Zwłaszcza ta ostatnia funkcja zyskuje w wearable devices dużą popularność.

W tyle pozostaje Apple, który w tej chwili nie bierze udziału w wyścigu wearable devices. Pomimo, że plotki o rzekomym iWatch krążą już od przeszło dwóch lat, nikt na oczy nie wiedział smartwatcha z Cupertino. Nowy iOS 8 ma mieć aplikacje monitorujące wyżej wspomniane funkcje życiowe i według wielu obserwatorów rynku jest to znak, że możemy się spodziewać zegarka od Apple.

::

Trendy przyszłości

::

Aby smartwatche cieszyły się uznaniem konsumentów muszą być dobrze wykonane, funkcjonalne, muszą posiadać odpowiednie oprogramowanie oraz… muszą być po prostu ładne! Zegarek jest traktowany jak biżuteria, często określa status noszącej go osoby. Tym tropem podąża Motorola 360, czyli pierwszy inteligentny zegarek z okrągłym wyświetlaczem. Jednak jako pierwszy swój smartwatch z Android Wear na rynek wypuści LG.

::

Czy Waszym zdaniem inteligentne zegarki przyjmą się na rynku i staną się tak samo powszechne jak telefony?

Co z innymi wearable devices takimi jak na przykład Google Glass?

::

Źródło: ­­­developer.android.com/wear

Zobacz inne polecane artykuły

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.

Wychowaj sobie konsumenta

Magazyn / Aktualności

Wychowaj sobie konsumenta
Wychowaj sobie konsumenta

Jak zbudować pozycję eksperta w umysłach konsumentów? Jak uskutecznić proces generowania leadów i wzbudzić zainteresowanie marką? W strategii content marketingowej warto znaleźć miejsce na white paper, czyli...? Mowa o użytecznej treści z górnej półki.

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

Brief.pl / Aktualności

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube
YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

YouTube ogłasza listę reklam, które w 2016 r. zdobyły największą popularność wśród użytkowników z Polski, jak i całej Europy. 10 filmów tylko z polskiego zestawienia zanotowało ponad 100 lat łącznego czasu oglądania. Niekwestionowanym zwycięzcą rodzimego rankingu jest Allegro - zajęło wszystkie trzy miejsca na podium z wideo: Czego szukasz w Święta? | English for beginners, które znalazło się również w europejskim podsumowaniu, Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY 2.0. Allegro oraz Legendy Polskie. Film Operacja Bazyliszek. Allegro. Na listę trafiła także kolejna część sagi o polskich legendach, czyli Legendy Polskie. Film Jaga. Allegro, plasując się na piątej pozycji.