Wspieram.to od roku przyciąga ludzi z pomysłami

Wspieram.to od roku przyciąga ludzi z pomysłami

Brief.pl / Inspiracje

Wspieram.to kończy rok! 280 tysięcy zł zebranych i ponad 4,5 tys. pojedynczych wpłat oraz 29 zrealizowanych projektów – takie są wyniki platformy finansowania społecznościowego Wspieram.to po pierwszym roku działalności.

-

Udane projekty średnio wspierało 105 osób, a średnia wpłat użytkownika wyniosła 75 zł. Zrealizowane pomysły otrzymywały średnio aż 128 proc. zakładanej kwoty.

Na polskim rynku istnieje już co najmniej kilka platform finansowania społecznościowego, które skupiają się głównie na projektach społecznych i kulturalnych. Wspieram.to obrało jednak własny kierunek - stawia przede wszystkim na projekty komercyjne i startupy. – Istnieje silna korelacja pomiędzy nakładem pracy włożonej w projekt a prawdopodobieństwem sukcesu. Dlatego też od początku działania naszej platformy ustaliliśmy, że będziemy obsługiwać jedynie przemyślane i dobrze przygotowane projekty. Nasze roczne doświadczenie upewniło nas, że to dobra strategia. Dzięki temu mieliśmy rekordowy pierwszy rok! Nie stoimy jednak w miejscu. Szacujemy, że w drugim roku działalności Wspieram.to nasi projektodawcy zbiorą ponad milion złotych, co pozwoli im na zrealizowanie projektów i da dobry start m.in. w branży technologicznej mówi Marcin Galicki, pomysłodawca platformy.

Z komercyjnych projektów świetnymi wynikami może poszczycić się gra planszowa Piwne Imperium. Projekt gry sfinansowało w sumie 149 osób na łączną kwotę 25 489 zł, czyli aż 490 proc. zakładanej kwoty. Średnia wpłata wyniosła 172 PLN. Dzięki swej kampanii twórcy pozyskali partnerstwa wydawnictwa Cube oraz kilku innych firm, gwarantujące im dalszy rozwój. Ciekawostką jest gościnny projekt Wirtualnego Serca WOŚP Jurka Owsiaka, na który 862 osoby wpłaciły łącznie 31 849 zł. – Najbardziej szalonym i jednocześnie udanym pomysłem na naszej platformie był projekt worków bokserskich w kształcie krowiej tuszy, niczym wyjęty z filmu Rocky – przytacza Galicki.

Idea finansowania społecznościowego zakłada, że w zamian za wybraną kwotę wspierający dostają od pomysłodawców odpowiednią nagrodę i są informowani o kolejnych etapach wdrażania projektu. - Na naszej platformie internauci najczęściej wspierali projekty na kwoty, które zapewniały właśnie otrzymanie fizycznego efektu danego projektu: gry, płyty czy prototypu danego produktu –zauważa pomysłodawca Wspieram.to.

Z szacunków globalnej firmy badawczej Massolution wynika, że w 2013 r. projekty crowdfundingowe zebrały ponad 5,1 mld dolarów, głównie w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Podsumowanie pierwszego roku dostępne jest pod adresem: https://wspieram.to/pierwszyrok/

Zobacz inne polecane artykuły

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.

Wychowaj sobie konsumenta

Magazyn / Aktualności

Wychowaj sobie konsumenta
Wychowaj sobie konsumenta

Jak zbudować pozycję eksperta w umysłach konsumentów? Jak uskutecznić proces generowania leadów i wzbudzić zainteresowanie marką? W strategii content marketingowej warto znaleźć miejsce na white paper, czyli...? Mowa o użytecznej treści z górnej półki.

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

Brief.pl / Aktualności

YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube
YouTube Ads Leaderboard 2016 - roczne zestawienie najpopularniejszych reklam na YouTube

YouTube ogłasza listę reklam, które w 2016 r. zdobyły największą popularność wśród użytkowników z Polski, jak i całej Europy. 10 filmów tylko z polskiego zestawienia zanotowało ponad 100 lat łącznego czasu oglądania. Niekwestionowanym zwycięzcą rodzimego rankingu jest Allegro - zajęło wszystkie trzy miejsca na podium z wideo: Czego szukasz w Święta? | English for beginners, które znalazło się również w europejskim podsumowaniu, Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY 2.0. Allegro oraz Legendy Polskie. Film Operacja Bazyliszek. Allegro. Na listę trafiła także kolejna część sagi o polskich legendach, czyli Legendy Polskie. Film Jaga. Allegro, plasując się na piątej pozycji.