Czego nie robić w social media w 2014

Czego nie robić w social media w 2014

Brief.pl / Wiedza

Strumienie wiadomości na naszych profilach w serwisach społecznościowych przypominają śmietnik. Nie jesteśmy w stanie odnaleźć na nich ciekawych treści. Treści wrzucane przez naszych znajomych traktujemy jak spam, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że to działa w dwie strony…

-

Jak zatem powinniśmy się zachowywać w mediach społecznościowych, aby nie zniechęcać do siebie swoich znajomych? Co zrobić, aby nasze profile były przejrzyste i czytelne dla każdego? Oto kilka wskazówek na 2014 rok.

 

1. Skończ ze zdjęciami #selfie

Zwłaszcza tymi, które określane są mianem “samotrzasków” lub “#selfie”. Nie musisz kilka razy na dzień przypominać swoim znajomym jak wyglądasz i gdzie jesteś. Ja na sushi, ja na siłowni, ja u dentysty, ja ze swoją dziewczyną w łóżku - czy to nie jest irytujące?

Pierwsza #selfie

Jedno z pierwszych zdjęć typu #selfie datowane na rok 1900. Źródło: wikipedia.pl

2. Nikogo nie obchodzi co zjesz na obiad

Niesamowitym zjawiskiem jest #foodporn, czyli nałogowe postowanie zdjęć swoich posiłków. Drogi Czytelniku, odpowiedz sobie szczerze: czy zdjęcie schabowego lub kebaba na cienkim cieście jest atrakcyjne wizualnie? Robienie zdjęć posiłków z ekskluzywnych restauracji też do końca nie jest dobrze postrzegane. Zarówno przez osoby, które się w niej aktualnie znajdują, jak i Twoich znajomych. “Patrzcie na Kowalskiego. Raz na rok poszedł do restauracji i od razu fotkę musiał zrobić”.

3. Jest mi źle i niedobrze

Przestań takimi statusami szukać pocieszenia wśród znajomych i subskrybentów. Może oni mają akurat dobry nastrój, którego nie chcą sobie zepsuć? Albo czują się jeszcze gorzej i potrzebują raczej optymistycznych akcentów? Zamiast poprawiać sobie nastrój komentarzami i lajkami idź zjedz czekoladę albo burgera (tylko pamiętaj o nie wrzucaniu jego zdjęcia na swój profil!).

Wszelkie niedogodności typu bóle głowy, rąk, niskie ciśnienie i tym podobne również się do tej kategorii zaliczają.

4. Nie musisz się wszystkim dzielić

Naprawdę. To, że możesz coś robić, nie znaczy, że powinieneś. Obecnie niemal każda czynność jaką podejmujesz w internecie może być widoczna dla Twoich znajomych. Uważnie też ustawiaj opcje udostępniania swoich aktywności w aplikacjach w smartfonie. Nie każdego interesuje, że osiągnąłeś 20 poziom w “Candy Crush Saga”.

Wyjątek: powiadomienia z aplikacji typu Endomondo czy Nike, które pozwalają się chwalić ile kilometrów przebiegłeś i ile kalorii spaliłeś. Być może zmotywuje to Twoich znajomych do rozpoczęcia treningów.

5. Dbaj o bezpieczeństwo

Nie przyjmuj zaproszeń od nieznajomych, zwłaszcza na Foursquarze. Nic nie wiesz o ich intencjach, a może się okazać, że po prostu chcą zobaczyć kiedy wychodzisz do pracy, aby wpaść i “pożyczyć” Twój nowy, 40 calowy telewizor.

6. Poprawność polityczna

Unikaj żartów, które mogą obrażać innych. Dowcipy o osobach innego pochodzenia lub wiary mogą Ci zaszkodzić - nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Parę dni temu boleśnie przekonała się o tym Justine Sacco, dyrektor komunikacji i PR koncernu InterActiveCorp, która w kilka godzin utraciła swoją pracę przez jeden status na Twitterze.

7. Mniej dzieci i zwierząt

Fajnie, że masz dziecko czy zwierzaczka, ale więcej niż jedno zdjęcie to przesada. Podobnie jak z #selfie. Nieważne jak słodkie są to zdjęcia. Słodycze też są dobre, ale w nadmiernej ilości sprawiają, że jest nam niedobrze.

 

::

Macie pomysły na kolejne punkty? Piszcie w komentarzach!

Zobacz inne polecane artykuły

Oddaj pracownikom władzę

Magazyn / Inspiracje

Oddaj pracownikom władzę
Oddaj pracownikom władzę

Czy można prowadzić firmę, nie podejmując żadnej decyzji? Czy dobrym pomysłem jest ujawnienie wysokości pensji wszystkich pracowników, a co więcej, danie im możliwości samodzielnego przyznawania sobie wynagrodzenia? Czy firma bez siedziby głównej i biura ma szansę przetrwać na rynku? Chociaż może się wydawać, że każdy prezes na powyższe pytania bez zastanowienia odpowiedziałby przecząco, przykłady takich firm, jak Semco czy Xtech.pl, pokazują, że byłyby to odpowiedzi nieuzasadnione.

Jak używać hashtagów?

Brief.pl / Aktualności

Jak używać hashtagów?
Jak używać hashtagów?

Hashtagi królują zarówno na Instagramie jak i na Twitterze. Niby każdy wie o co z nimi chodzi, ale czy każdy z nas używa ich poprawnie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak je wykorzystać w swoich działaniach w social media aby zwiększyć zasięg publikowanych treści.