wp - grudzien 2016

Pomorze rusza z projektem „Russian Friendly”

Pomorze rusza z projektem „Russian Friendly”

Brief for Poland / Aktualności

Produktowa kampania reklamowa w obwodzie kaliningradzkim, rosyjskojęzyczny portal z ofertą Pomorza oraz certyfikat potwierdzający, że obiekt jest przygotowany do obsługi Rosjan – to główne założenia projektu, który już od wiosny będzie promować pomorskie firmy i instytucje w obwodzie kaliningradzkim.

-

Projekt „Russian Friendly” jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie Pomorzem sąsiadów z Kaliningradu. Odkąd obowiązują przepisy o małym ruchu granicznym (MRG), w obwodzie zapanowała moda na Polskę, a zwłaszcza na Pomorze.

Z projektu „Russian Friendly” mają skorzystać obiekty turystyczne, gastronomiczne, branża rozrywkowa, rekreacyjna, handlowa, kliniki zdrowia i urody, a także samorządy. Słowem wszyscy, którzy w rywalizacji o turystów z Rosji chcą dać się poznać w obwodzie kaliningradzkim jako miejsca przyjazne przyjeżdżającym stamtąd klientom i turystom.

Program „Russian Friendly” wypromuje w Rosji konkretne obiekty handlowe i produkty turystyczne Pomorza. Jego koordynacją zajmuje się Fundacja „Polska Friendly”, pomysłodawca projektu, przy wsparciu i zaangażowaniu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz mniejszości rosyjskiej w Polsce. Patronem honorowym programu jest Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

- Po wprowadzeniu MRG Rosjanie są jedną z najliczniejszych grup odwiedzających Pomorze. W ciągu ostatnich miesięcy dostrzegliśmy też zmianę ich motywacji przyjazdowych. Nie chodzi już tylko i wyłącznie o zakupy, ale również o wypoczynek. Zaczynają zwiedzać region, korzystają z  bazy rekreacyjnej, chętnie biorą udział w wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Coraz więcej firm dostrzega potencjał tej grupy odbiorców i wprowadza specjalne rozwiązania ułatwiające pobyt Rosjanom. Dlatego chcemy zaprosić te firmy do współpracy, zintegrować i „opakować” ich ofertę w spójną strategię reklamową aby dalej wypromować w obwodzie kaliningradzkim - - mówi Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor biura Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (PROT).

Uroczyste podpisanie listu intencyjnego o współpracy przy projekcie „Russian Friendly”. Od lewej: Artiom Bologov, prezes mniejszości rosyjskiej w Polsce, Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor biura Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Maciej Rytczak, prezes fundacji „Polska Friendly”.


Stopień przygotowania branży jest dość zróżnicowany dlatego projekt zakłada wprowadzenie kryteriów doboru partnerów do akcji. Aby zdobyć certyfikat „Russian Friendly” trzeba spełnić cztery z dziesięciu praktycznych kryteriów. Ma to zagwarantować, że firma posługująca się znakiem „Russian Friendly” jest w pełni przygotowana do obsługi klientów z Rosji. Obowiązkowe punkty to rosyjskojęzyczny personel i strona internetowa po rosyjsku. Pozostałe wymagania można wypełnić dobrowolnie (są na stronie projektu russian-friendly.org.pl).

Nabór uczestników właśnie się rozpoczął i potrwa do końca lutego. Z początkiem marca informacje o usługach i produktach konkretnych firm lub marek trafią na specjalny rosyjskojęzyczny portal russian-friendly.pl. Każda certyfikowana firma i instytucja będzie tam miała indywidualną prezentację, zawierającą konkretne oferty, ceny, rabaty i atrakcje dla Rosjan.

Informacje będą też promowane na portalu vkonakte.ru, rosyjskim odpowiedniku Facebooka. Dodatkowo w największych mediach kaliningradzkich 1 marca ruszy kampania reklamowa. Stanie się to na tydzień przed bardzo ważnym w Rosji Dniem Kobiet, który – jak pokazał ten rok – nasi sąsiedzi wykorzystują na rodzinne wyjazdy, głównie do Polski.

Od 10 grudnia na portalu kaliningrad.ru trwała akcja teaserowa zapowiadająca projekt. Na stronie pojawił się banner z pytaniem: „Czy wiecie, jakie miejsce na świecie jest najbardziej Russian Friendly?”. - Wszystkie akcje promocyjne Pomorza w obwodzie kaliningradzkim w przyszłym roku będą prowadzone właśnie pod hasłem „Russian Friendly” - zapowiada Krystyna Hartenberger-Pater, PROT.

Punkt informacyjny projektu znajduje się w Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej w Gdańsku. Szczegóły projektu dostępne są również na stronie www.russian-friendly.org.pl

Zobacz inne polecane artykuły

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Brief.pl / Inspiracje

Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016
Nie tylko Allegro i H&M. Zobaczcie nasz subiektywny wybór najlepszych reklam na święta 2016

Wzruszają, bawią i wprowadzają nas w świąteczną atmosferę. Marki, przygotowując swoje przedświąteczne kampanie, prześcigają się w pomysłach na oryginalne, ale utrzymane w grudniowym klimacie kampanie. Postanowiliśmy sprawdzić, które z nich w tym roku najlepiej poradziły sobie z tym zadaniem.

Wielcy nieznani: Martin Cooper, twórca telefonu komórkowego

Magazyn / Ludzie

Wielcy nieznani: Martin Cooper, twórca telefonu komórkowego
Wielcy nieznani: Martin Cooper, twórca telefonu komórkowego

Zgodnie z najnowszym raportem „Mobile Economy 2015”, stworzonym przez organizację GSMA, pod koniec 2014 r. ponad 3,6 mld ludzi na świecie miało wykupioną minimum jedną subskrypcję mobilną. To oznacza, że więcej niż połowa populacji ziemskiej właściwie w każdej chwili, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje, i bez żadnego wysiłku może skontaktować się z drugą osobą. Wykonując telefon czy wysyłając wiadomość tekstową za pomocą urządzenia mobilnego, rzadko kiedy zastanawiamy się jednak nad tym, kto sprawił, że czynności te są dziś nie tylko możliwe, ale również tak powszechne, że tracą na swojej wyjątkowości. Martin Cooper, wynalazca telefonu komórkowego, jest dla wielu kolejnym „wielkim nieznanym”.