Marketing efektywnościowy a wizerunek - wywiad

Marketing efektywnościowy a wizerunek - wywiad

Brief.pl / Ludzie

Na temat dołączenia MrTarget do Grupy OS3 oraz marketingu efektywnościowego w internecie rozmawialiśmy z Jarosławem Nowakiem, dyrektorem zarządzającym MrTarget.

-

Jaki jest dokładny zakres usług MrTarget?

Nasza historia to typowy przykład startupu. Zaczynaliśmy jako jednostka w ramach SARE  specjalizująca się usługami brokerskimi w zakresie e-mail marketingu.  W tej chwili jesteśmy najdynamiczniej rozwijającym się brandem i spółką  w ramach grupy SARE, a obszar naszych usług obejmuje marketing efektywnościowy. Klient otrzymuje od nas kompleksową obsługę w zakresie strategii, rekomendacji, optymalizacji oraz tworzenia kreacji internetowych do generowania zamówień i sprzedaży w kanale on-line. Dodatkowo ma możliwość wykorzystania “know how” SARE i i innych spółek zależnych (np. call center). Cały proces sprzedażowy możemy zamknąć w MrTarget. To coś innego niż standardowe pojęcie domu mediowego czy agencji afiliacyjnej. Zresztą bardzo cenimy sobie współpracę z domami mediowymi dla których jesteśmy wyspecjalizowanym partnerem.

Jakie korzyści wynikają dla MrTarget z przejścia do Grupy OS3?

Z naszego punktu widzenia to po przede wszystkim  inwestycja dużego, znanego brandu z silną pozycją na rynku. Po drugie jest to wzmocnienie kompetencji jeżeli chodzi o akwizycję i pozyskanie nowego biznesu. Po trzecie wymiana doświadczeń i wiedzy z zakresu budowy rekomendacji dla klientów. OS3 posiada wyspecjalizowane jednostki (social media, organizacja loterii i konkursów, obsługa prawna), na których doświadczeniu będziemy mogli się opierać.

Coraz częściej słyszymy o marketingu efektywnościowym. Czy ma szansę zdominować rynek reklamy online w najbliższych latach?

To już się stało. Marketing efektywnościowy daje klientowi coś, czego nie otrzyma w tradycyjnej reklamie, czyli ustawienie precyzyjnej ścieżki zakupowej dla użytkownika/klienta. To co jest najważniejsze w komunikacji efektywnościowej to idealne narzędzia do wyliczenia zwrotu z inwestycji działań reklamowych.  Oczywiście duża część klientów efektywność kojarzy z pozyskiwaniem leadów bądź marketingiem w wyszukiwarkach, ale zmienia się to pod wpływem trendów takich jak dynamiczny rozwój segmentu e-commerce. Kampanie rozliczane w modelach Cost per Sale/Transaction/Order są już częścią strategii graczy e-commersowych. Sam rynek marketingu efektywnościowego również dynamicznie się zmienia dzięki technologii retargetingu, marketing automation,  partnerom zagranicznym i zmniejszającej się roli sieci afiliacyjnych

Facebook, ostoja mediów społecznościowych, również stawia na marketing efektywnościowy - czy to znak, że "boom" na social media powoli mija?

Nie sądzę, to raczej zmiana filozofii komunikacji w social mediach. Potentaci tacy jak Google i Facebook implementują modele rozliczeń i formaty reklamowe, otwierając dla marketerów możliwość oceny skuteczności kampanii w czasie rzeczywistym. To trend związany również z rozwojem marketingu mobilnego zintegrowanego z platformami social media gdzie widać wyraźnie tendencję rozwoju modeli efektywnościowych rozliczeń np. za pobieranie aplikacji. Wszystkie te narzędzia umożliwiają efektywne planowanie kampanii.

Czy działania wizerunkowe będą traciły budżety na rzecz działań efektywnościowych?

Widać wyraźnie, że rośnie świadomość nowych technologii i możliwości planowania komunikacji on-line, a klienci częściej swoje wydatki kierują właśnie na marketing efektywnościowy. Na pewno otwiera się przed nimi możliwości dokładnej analizy komunikacji i optymalizacji pod efekt, precyzyjnego targetowania kampanii, czy testowania kreacji reklamowych. Co prawda wśród dużych klientów funkcjonuje podział budżetów na marketing efektywnościowy i  budżety wizerunkowe oraz budżet na social media. Jednak takie podejście zmienia dynamiczny wzrost branży e-commers i tutaj te podziały często przestają mieć znaczenie, ponieważ strategia opiera się na maksymalizacji efektu z każdego źródła ruchu.


::

Przeczytaj również:

OS3 idzie na wojnę - wywiad z Marcinem Majem, wiceprezesem zarządu OS3

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.