Getresponse 10.2016_1

Poznaj Pebble

Poznaj Pebble

Brief.pl / Technologie

W maju 2012 roku, projekt nazwany „Pebble: e-papierowy zegarek dla iPhonów i na Androida” poparło ponad 68 tysięcy użytkowników platformy crowdfundingowej Kickstarter. Około 85 tysięcy osób postanowiło kupić go, zanim jeszcze powstał pierwszy egzemplarz.

-

Pebble to inteligentny zegarek z biało-czarnym e-papierowym wyświetlaczem, który na bieżąco informuje użytkownika o przychodzących mailach i wiadomościach tekstowych, poprzez wibracje. Otwarty interfejs umożliwia programistom tworzenie niezliczonej ilości aplikacji. Na przykład „Pebble Canvas” pozwala na stworzenie spersonalizowanego widoku tarczy zegara. Możemy dodać choćby pogodę, kalendarz czy datę. Możliwe jest także włączenie powiadomień dla portali społecznościowych, działa również z aplikacjami muzycznymi, choćby ze Spotify.

Stwórca Pebble, Eric Migicovsky dążył do skonstruowania produktu, który będzie kompatybilny zarówno z iPhonem jak i z Androidem, jego ekran będzie widoczny nawet przy dużym nasłonecznieniu i nie będzie potrzebował ładowania baterii częściej niż raz na tydzień. Ważnym aspektem tego zegarka jest również wodoodporność.

Pebble, e-paper watch

Kiedy Migicovsky postanowił zrealizować swój projekt, udał się z nim do inwestorów. Jednak ci, nie uwierzyli w powodzenie inteligentnego zegarka. W marcu 2013 postanowił zatem wziąć sprawy w swoje ręce i zaprezentował swój startup na portalu Kickstarter. Jego założeniem było zebranie 100 tysięcy dolarów, to pozwoliłoby mu na skonstruowanie tysiąca Pebble’ów. W ciągu dwóch godzin Migicovsky osiągnął swój cel, a w przeciągu 6 dni pobił rekord na Kickstarterze. W sumie zebrał 10,226,845 dolarów. 

Migicovsky zatrudnił siedmiu swoich znajomych i poleciał do Chin aby znaleźć producenta. Na ten czas, oszacował, że pierwsze zegarki będą mogły dotrzeć do swoich właścicieli przed świętami. Jednak zamiast e-papierowych zegarków musiał wysłać e-kartki, z przeprosinami.

„Mieliśmy problemy z produkcją. Musimy nauczyć się jak sklejać rzeczy, tak jak dzieci bawiące się tubką kleju” komentuje Eric Migicovsky. „To był proces pełen eksperymentów, prób i błędów. Musieliśmy wytworzyć plastik, a później znaleźć taki typ kleju, którego chcielibyśmy używać. Musieliśmy również nauczyć się jak długo schnie klej, ile gramów lub też miligramów powinniśmy go używać (…)”.

Na ostatnim CES w Las Vegas, w styczniu 2013 Migicovsky w końcu ogłosił, że Pebble zacznie trafiać do użytkowników 23 stycznia.

Zegarek jest dostępny w cenie 150 dolarów na stronie producenta.

 

Źródło: Wired Magazine

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.