Polski sukces na Kickstarterze

Polski sukces na Kickstarterze

Magazyn / Technologie

NeuroOn zarobił 100 tysięcy dolarów w ciągu 24 godzin. Polscy wynalazcy stworzyli maskę, która redukuje sen nawet do 2 godzin na dobę.

-

Firma Intelclinic, 3 grudnia, ruszyła ze zbiórką pieniędzy na platformie kickstarter.com. Jej celem było uzbieranie 100 tysięcy dolarów w 40 dni, aby wyprodukować pierwszą na świecie maskę polifazową, która zredukuje nasz sen od 2 do 6 godzin dziennie. Wyznaczoną kwotę udało im się zebrać, w przeciągu zaledwie doby.

Pomysł na sen

Janusz Frączak, Krzysztof Chojnowski i Kamil Adamczyk to twórcy NeuroOnu – maski, która monitoruje fale mózgowe człowieka i przygotowuje go do przejścia w tryb snu polifazowego. Większość ludzi jest przyzwyczajona do snu monofazowego, czyli takiego, który odbywamy tylko raz w ciągu doby. Tryb polifazowy natomiast, polega na serii krótkich drzemek, które redukują nasz sen do mniejszej ilości godzin. Warto wspomnieć, że organizm człowieka naturalnie jest dostosowany do takiego trybu wypoczynku. Wystarczy zaobserwować niemowlęta, które w nocy na przemian budzą się i zasypiają. Dzięki masce, zamiast spać 8 godzin bez przerwy, będziemy mogli ucinać sobie cztery pół godzinne drzemki.

Warto dodać, że sami mistrzowie korzystali z uroków drzemek. Leonardo Da Vinci, Winston Churchill czy Napoleon Bonaparte stosowali sen polifazowy, aby zregenerować siły.

Z maską na oczach

Po założeniu maski NeuroOn zaczyna ona obserwować nasze parametry życiowe. Mowa tu o falach mózgowych, napięciu mięśniowym czy ruchu gałek ocznych. W opasce zamontowane są specjalne czujniki, które cały czas monitorują wymienione wyżej parametry. Poprzez Bluetooth 4.0 maska łączy się z aplikacją zainstalowaną na smartfonie, gdzie analizowane są przesłane dane. Dzięki nim, po pewnym czasie, dostaniemy raport kiedy najlepiej się wysypiamy, a telefon obudzi nas w najodpowiedniejszym dla nas momencie.

Potrzeba matką wynalazku

Twórcami projektu są absolwenci polskich uczelni. Janusz Frączak i Krzysztof Chojnowski studiowali na Politechnice Warszawskiej, natomiast Kamil Adamczyk na Uniwersytecie Medycznym. Każdy z nich, prócz studiowania pracował, dlatego też doba stawała się dla nich zbyt krótka i nie mieli czasu na odpoczynek. Z tego właśnie powodu powstał NeuroOn.

Ich projekt od razu spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów, ale nie tylko. Wynalazkowi kibicuje także Tim O’Reilly, propagator wolnego oprogramowania.

Intelclinic zdobywa coraz większe poparcie na kickstarter.com., dzięki niemu i finansowemu wsparciu, produkt ma szanse szybciej trafić na rynek.

Szef grupy, Kamil Adamczyk mówi: „Dzięki zebranym pieniądzom będziemy mogli ruszyć z produkcją. Mam nadzieję, że kiedy nasza maska trafi do sprzedaży będzie cieszyć się podobnym powodzeniem, jak jej projekt w Internecie.”

Źródło: Kickstarter

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.