Getresponse 10.2016_2

Wrocławskie Social Media Day

Wrocławskie Social Media Day

Brief.pl / Aktualności

28 listopada we wrocławskim Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej odbył się „POP Social Media Day” – spotkanie poświęcone mediom społecznościowym.

-

Podczas konferencji można było dowiedzieć się, jak udział w social mediach przekłada się na prowadzenie biznesu. Jak pozyskiwać coraz więcej „lajków”, fanów i co zrobić, aby nasz post zobaczyło jak najwięcej użytkowników Facebook’a czy Twitter’a. Mogliśmy również przekonać się, jakie media są najbardziej popularne i efektywne w Polsce.

O tym, jak ważne jest ocieplanie wizerunku firmy przekonywał Michał Sadowski, CEO Brand 24, w swojej prezentacji „Autolans na przykładzie Brand 24”. Wskazywał również sposoby, dzięki którym obserwatorzy utożsamiają się z polubioną instytucją i zaczynają traktować ją jako część swojego życia. Wstawianie zdjęć pracowników, fakty z życia firmy oraz osobiste komentarze pozwalają na ukazanie biznesu w formie społeczeństwa, a nie tylko instytucji.

Monika Czaplicka, autorka książki „Zarządzanie kryzysem w social media”, której patronem jest Brief, opowiadała o „CeWEBrytach i ich kryzysach”. Luźne podejście do tematu pozwoliło Czaplickiej w ciekawy sposób zaprezentować jakie błędy popełniają celebryci w swoich poczynaniach w mediach społecznościowych, co publikują na swoich profilach i dlaczego nie powinni publikować niektórych treści. Przykładem takiego kryzysu był fan page Magdy Gessler, która „pomyliła” Facebook’a z Twitter’em. Umieszczała posty w pięciominutowych odstępach czasu.

Warto wspomnieć również o DrunkHulku, czyli o Christianie A. Dumais, który opowiedział o tym, jak zdobyć popularność na Twitterze podczas wykładu „Drunk Tweeting: How to Effectively Use Twitter”. Sekret tkwi w krótkiej treści, pisaniu wielkimi literami i żywotności postu, który ma zaledwie 20 minut. Każdy użytkownik Twitter’a powinien pamiętać również o tym, aby zbytnio nie marudzić.

Jednym z prelegentów był także Tomasz Zawiślak, prowadzący fan page Roberta Lewandowskiego, jednego z najbardziej popularnych profili na Facebook’u. Przyznał się do tego, że często usuwa niepochlebne komentarze na fan page'u. Wywołało to zdumienie wśród wielu uczestników konferencji.

Osobą, która jednak zdobyła największe zainteresowanie była Natalia Siwiec. Jej zadaniem było podzielenie się z uczestnikami konferencji, tym „jak wzbudzać podziw” i „jak wykorzystać social media do budowania wizerunku”. Popularność celebrytki przyciągnęła wielu uczestników, którzy z uśmiechem wsłuchiwali się w przemowę modelki.

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.