Wrocławskie Social Media Day

Wrocławskie Social Media Day

Brief.pl / Aktualności

28 listopada we wrocławskim Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej odbył się „POP Social Media Day” – spotkanie poświęcone mediom społecznościowym.

-

Podczas konferencji można było dowiedzieć się, jak udział w social mediach przekłada się na prowadzenie biznesu. Jak pozyskiwać coraz więcej „lajków”, fanów i co zrobić, aby nasz post zobaczyło jak najwięcej użytkowników Facebook’a czy Twitter’a. Mogliśmy również przekonać się, jakie media są najbardziej popularne i efektywne w Polsce.

O tym, jak ważne jest ocieplanie wizerunku firmy przekonywał Michał Sadowski, CEO Brand 24, w swojej prezentacji „Autolans na przykładzie Brand 24”. Wskazywał również sposoby, dzięki którym obserwatorzy utożsamiają się z polubioną instytucją i zaczynają traktować ją jako część swojego życia. Wstawianie zdjęć pracowników, fakty z życia firmy oraz osobiste komentarze pozwalają na ukazanie biznesu w formie społeczeństwa, a nie tylko instytucji.

Monika Czaplicka, autorka książki „Zarządzanie kryzysem w social media”, której patronem jest Brief, opowiadała o „CeWEBrytach i ich kryzysach”. Luźne podejście do tematu pozwoliło Czaplickiej w ciekawy sposób zaprezentować jakie błędy popełniają celebryci w swoich poczynaniach w mediach społecznościowych, co publikują na swoich profilach i dlaczego nie powinni publikować niektórych treści. Przykładem takiego kryzysu był fan page Magdy Gessler, która „pomyliła” Facebook’a z Twitter’em. Umieszczała posty w pięciominutowych odstępach czasu.

Warto wspomnieć również o DrunkHulku, czyli o Christianie A. Dumais, który opowiedział o tym, jak zdobyć popularność na Twitterze podczas wykładu „Drunk Tweeting: How to Effectively Use Twitter”. Sekret tkwi w krótkiej treści, pisaniu wielkimi literami i żywotności postu, który ma zaledwie 20 minut. Każdy użytkownik Twitter’a powinien pamiętać również o tym, aby zbytnio nie marudzić.

Jednym z prelegentów był także Tomasz Zawiślak, prowadzący fan page Roberta Lewandowskiego, jednego z najbardziej popularnych profili na Facebook’u. Przyznał się do tego, że często usuwa niepochlebne komentarze na fan page'u. Wywołało to zdumienie wśród wielu uczestników konferencji.

Osobą, która jednak zdobyła największe zainteresowanie była Natalia Siwiec. Jej zadaniem było podzielenie się z uczestnikami konferencji, tym „jak wzbudzać podziw” i „jak wykorzystać social media do budowania wizerunku”. Popularność celebrytki przyciągnęła wielu uczestników, którzy z uśmiechem wsłuchiwali się w przemowę modelki.

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.