Chocolissimo - 10.2016

Platforma dla profesjonalistów

Platforma dla profesjonalistów

Brief.pl / Ludzie

Piotr Mroziński, territory manager Poland LinkedIn, mówi m.in. o znaczeniu employer brandingu i funkcjach najczęściej wykorzystywanych przez użytkowników serwisu

-

Dlaczego w 2011 roku zdecydowano się na stworzenie osobnej sekcji skierowanej do studentów? Jakie to daje możliwości użytkownikom i potencjalnym pracodawcom?

Piotr Mroziński: Studenci i absolwenci to najszybciej rosnąca grupa demograficzna na LinkedIn, obecnie licząca ponad 200 milionów użytkowników. Dla tej grupy LinkedIn stał się ważnym narzędziem wspomagającym rozwój zawodowy. Absolwenci czy studenci mogą wykorzystać LinkedIn do znalezienia pierwszej pracy i aktywnie budować swój profesjonalny wizerunek poprzez dalsze etapy ich kariery. Dzięki takim narzędziom, jak Alumni mogą zobaczyć np. gdzie pracują osoby z ich uczelni czy też prześledzić statystyki dotyczące dalszego rozwoju zawodowego absolwentów danego kierunku. Innymi słowy, uzyskać dostęp do informacji, która może wspomóc proces podejmowania decyzji.

 Dlaczego, Państwa zdaniem, firmy powinny się angażować w działania związane z obszarem employerem brandingu?

Silny wizerunek pracodawcy, czyli właśnie employer branding, może zmniejszyć koszt pozyskania pracownika nawet o 50 proc. Coraz częściej obserwujemy połączenie wysiłków HR i marketingu, co jest najlepszym dowodem na to, że do tematu employer branding przywiązywana jest coraz większa waga.

 To właśnie jeden z powodów dla których stworzyliśmy Talent Brand Index- metrykę pozwalającą określić to, jak postrzegany jest nasz employer brand na LinkedIn . Dzięki lepszemu zrozumieniu tego, w jaki sposób kształtuje się nasza pozycja w odniesieniu do poszczególnych grup zawodowych czy też firm, z którymi konkurujemy o najlepszych, możemy bardziej precyzyjnie planować nasze działania i zbudować przejrzystą strategie rekrutacyjną, a wyniki naszych działań na bieżąco monitorować. Całkiem niedawno powstał też the Employer Brand Playbook, gdzie zebraliśmy przykłady działań w tym obszarze, jak również zawarliśmy wskazówki, w jaki sposób je efektywnie prowadzić .

 Jak wyglądają statystyki dotyczące uzupełniania swoich profili przez użytkowników LinkedIna? Z których funkcji serwisu korzystają oni najchętniej?

 Oczywiście najbardziej popularne na LinkedIn jest oglądanie profili innych użytkowników, jak również wyszukiwanie informacji – w 2012 roku zarejestrowaliśmy ponad 5,7 miliarda tzw. searchów. W ostatnim czasie LinkedIn wprowadził ulepszone wyszukiwanie, co pozwoli na łatwiejszą nawigację i szybsze dotarcie do informacji.

 Jednak LinkedIn to obecnie nie tylko serwis społecznościowy, ale szerzej - platforma wymiany informacji i tworzenia treści. Na przykład na Państwa kanale w YouTube można znaleźć wiele materiałów "redakcyjnych" przygotowywanych przez zespół LinkedIna. Do kogo kierowane są tego typu treści?

Użytkownik jest zawsze najważniejszy na LinkedIn i staramy się wyjść naprzeciw jego oczekiwaniom, przez co znajdziemy wiele zasobów takich, jak LinkedIn Help czy wskazówki na YouTube, które pozwolą wykorzystać platformę w najbardziej produktywny sposób. Ponadto, dostęp do informacji związanych z tematyką zawodową są jednym z kluczowych powodów, dla których użytkownicy przychodzą do naszego serwisu. LinkedIn Today jest doskonałym przykładem na to, w jaki sposób dostarczamy odpowiednie treści czy informacje pozwalające użytkownikom być na bieżąco z ważną dla nich tematyką.

 Jaka jest wizja rozwoju marki LinkedIn - w którym kierunku platforma jest rozwijana, z kim konkuruje?

Naszą misją jest połączyć profesjonalistów na świecie i uczynić ich bardziej produktywnymi, wspomóc ich w osiągnięciu sukcesu, natomiast nasza wizja to stworzenie możliwości ekonomicznych dla każdego profesjonalisty na świecie.

 

 

Zobacz inne polecane artykuły

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Brief.pl / Ludzie

Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash
Kreatywny mówi: Tomasz Krajewski, SkyCash

Przygotowując się do 7 edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Business in Brief, kontynuujemy cykl materiałów, w których pytamy laureatów wszystkich poprzednich edycji naszego rankingu m.in. o to, jakie znaczenie miało dla nich wyróżnienie magazynu Business in Brief oraz co sądzą o trendach marketingowych i rynku startupów w Polsce.

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

Brief.pl / Aktualności

Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50
Polskie firmy na czele środkowoeuropejskiego rankingu Technology Fast 50

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. W tym roku pierwsze dziesięć miejsc w zestawieniu Deloitte Technology Fast 50 przypadło debiutantom. Na dwóch pierwszych pozycjach znalazły się polskie firmy: Codewise i CodiLime. Trzecia pozycja przypadła czeskiej spółce DataSpring. Po raz pierwszy wśród najszybciej rosnących znalazły się spółki z sektora technologii czystej energii, biotechnologii i technologii medycznych. Dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm w rankingu wyniosła w 2015 roku 1057 proc. i była niemal dwa razy wyższa niż rok wcześniej.

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Magazyn / Aktualności

Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego
Wyprawa Kapp2Cape, czyli prywatne śledztwo Krzysztofa Puternickiego

Jako pierwszy Polak chce przemierzyć dwa kontynenty. Z Nordkapp, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu Norwegii, wyruszy w kierunku Cape Town, leżącego na południu Afryki. Krzysztof Puternicki w ramach projektu Kapp2Cape samotnie pokona ponad 27 tys. km. Europejska część jego wyprawy przebiegać będzie przez Finlandię, Szwecję, Polskę, Słowację, Bułgarię i Turcję. Dalej promem przeprawi się do Afryki, gdzie rozpocznie się drugi, bardziej niebezpieczny etap podróży. Tam trasa prowadzić będzie przez Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Tanzanię, Malawi, Zambię, Zimbabwe, Mozambik, Suazi i Lesoto, aż do Cape Town w RPA. Wyprawa, jak mówi o niej sam Krzysztof, będzie swego rodzaju śledztwem dotyczącym przedsiębiorczości na terenie Czarnego Lądu. To właśnie na ten rejon, za sprawą dynamicznie zachodzących tam zmian, w najbliższych latach mają być zwrócone oczy całego świata.