Social cooking - case study

Social cooking - case study

Brief.pl / Inspiracje

Czy zupełnie obcy ludzie mogą spotkać się w sobotni poranek na wspólnym śniadaniu i świetnie się przy tym bawić? Tak, mogą! Udowodniły to dwie młode dziewczyny, które postanowiły zjednoczyć siły 3 serwisów i pokazać ile radości daje wspólne przygotowywanie posiłku nawet z nieznanymi sobie wcześniej osobami.

-

ZAŁOŻENIE

Dwie dziewczyny uznały, że możliwe jest rozpropagowanie wśród Polaków idei wspólnego, zdrowego gotowania, wzorując się przy tym na idei prężnie rozwijającego się startupu DinnerClub. Postanowiły pokazać, że wspólne gotowanie w wolnym czasie może jednoczyć ludzi i być przyjemnym sposobem spędzania wolnego czasu, nawet jeśli uczestnicy wcześniej się nie znają.

Założyły, że można to zrobić bez wielkiego budżetu, namawiając firmy zewnętrzne do współpracy i sponsorowania akcji. Przy okazji chciały propagować w Polsce międzynarodowy, dynamicznie rozwijający się serwis kulinarny Yelp.pl i udowodnić, że możliwa jest współpraca polskiej blogerki z dużym międzynarodowym serwisem.

REALIZACJA

W realizację przedsięwzięcia zaangażowana była Agata, blogerka kulinarna, prowadząca blog Eksperymentalnie.com, obchodzący przy tej okazji swoje piąte urodziny. Druga z dziewczyn to Karolina, community manager serwisu Yelp.pl.

Wspólnie pozyskały miejsce na imprezę, czyli biuro coworkingowe ClockWork, które udostępniło swoje pomieszczenia i ugościło uczestników. Do współpracy udało namówić się Tesco, które nie tylko propagowało wydarzenie, ale również je sponsorowało. Cooklet.com, Wydawnictwo Czarna Owca oraz perfumeria internetowa Kokai.pl zasponsorowały nagrody dla uczestników, które można było zdobyć podczas konkursów przeprowadzonych w trakcie wydarzenia.

Cooklet od dawna utożsamia się z ideą social cooking dlatego też wspieramy najlepsze inicjatywy wspólnego gotowania również w Polsce. Jednocześnie darzymy ogromną sympatią Agatę z Eksperymentalnie.com i nie sposób było się nie zaangażować w 5 urodziny jej bloga – wyjaśnia zaangażowanie firmy w wydarzenie Grzegorz Trubiłowicz z Cooklet.com.

Wspólne gotowanie miało swoją ustaloną tematykę – jesień. Organizatorki zadbały o to, aby wszelkie przybory i gadżety były utrzymane w odpowiedniej kolorystyce, czyli czerwono-żółte. Warto podkreślić, że są to barwy wykorzystywane w komunikacji wizualnej Yelp.pl i Eksperymentalnie.com.

W spotkaniu wzięło udział 20 osób, wśród nich czytelnicy bloga Eksperymentalnie.com, użytkownicy serwisu Yelp, jak i osoby związane z DinnerClub. Okazało się, że wspólne gotowanie jednoczy nie tylko nieznających się ludzi, ale i pokolenia: wzięła w nim udział również babcia jednego z uczestników.

REZULTATY

O efektach najlepiej świadczą wypowiedzi samych uczestników oraz partnerów wydarzenia:

Jesienne śniadanie przerosło moje oczekiwania – opowiada o wydarzeniu Kasia, użytkowniczka serwisu YELP. Spodziewałam się drobnego poczęstunku i lekkiej pogaduchy. Tymczasem nie chciało mi się stamtąd wychodzić. Stoły uginały się od pyszności. Do tego świetna atmosfera, bardzo otwarci ludzie, z którymi można było porozmawiać o wszystkim.

Nie było to zwyczajne nudne śniadanie, a świetna zabawa - – relacjonuje z kolei autor Szymon, autor bloga bezposredni.be. Każdy posiłek smakuje lepiej gdy je się go z innymi i, jak w tym przypadku, również wspólnie przygotowuje. Choć nie znałem większości osób, już po chwili czułem się jak w gronie dobrych znajomych.

Przeczytaj też:

Social cooking już w Polsce

Zobacz inne polecane artykuły

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Brief.pl / Aktualności

Jakie gadżety firmowe lubią klienci?
Jakie gadżety firmowe lubią klienci?

Gadżety reklamowe podbijają rynek. Jakie produkty są najczęściej wybierane przez firmy jako upominki dla klientów? Które z nich cieszą obdarowanych, a które są wyrzucane niemal od razu po otrzymaniu? I wreszcie - jakie cechy powinien mieć trafiony gadżet?

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

Brief.pl / Aktualności

Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?
Strategia promocji czy strategia jakości? W co warto inwestować?

W dzisiejszych czasach bardzo popularna jest strategia promocji, wchodząc do sklepu jesteśmy z każdej półki atakowani promocjami cenowymi. Okazuje się jednak, że promocje w dłuższej perspektywie przynoszą pyrrusowe zwycięstwa. W co zatem warto zainwestować, co jest driverem zakupowym, którym kieruje się coraz więcej klientów?

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Brief.pl / Aktualności

Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków
Telekomunikacja stoi na progu kolejnej rewolucji, która zmieni życie Polaków

Rozwój technologiczny, który z roku na rok nabiera tempa, coraz bardziej wpływa na życie każdego z nas. Zgodnie z tegorocznym raportem firmy doradczej Deloitte „TMT Predictions” na progu kolejnej rewolucji stoi telekomunikacja, której napędem będą m.in. sieć piątej generacji (5G), beacony oraz technologie biometryczne. Polska w tych aspektach już dziś nie ustępuje rynkom światowym. Jak wynika z badania Deloitte aż 57 proc. dorosłych użytkowników telefonów komórkowych w Polsce korzysta już z 4G/LTE, a 31 proc. nieposiadających takiej usługi w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy chce z niej skorzystać. Beneficjentem kolejnej fali zmian w telekomunikacji będą też polskie firmy technologiczne, specjalizujące się w świadczeniu obsługi IT-as-a-service i działające na rynku beaconów.